Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Мільйон доларів за літак: в Україні даватимуть винагороду за передачу ЗСУ військової техніки рф

Ілюстративне фото

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає встановлення матеріальної винагороди за передачу Збройним Силам України придатної для використання бойової техніки російських загарбників. Винагорода передбачається як для військових російської федерації, так і для громадян України.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на дані народного депутата із парламентської фракції "Голос" Ярослава Железняка, за документ «Про встановлення винагород за добровільно передану Збройним Силам України придатну для застосування бойову техніку держави-агресора» (№7229) проголосували 320 парламентаріїв.

Винагорода передбачається як для військових російської федерації, так і для громадян України.

Так, документом передбачено встановити винагороду військовослужбовцям збройних сил, інших силових структур російської федерації, а також військовослужбовцям Збройних сил України, інших структур українського сектору безпеки і оборони, українцям за добровільно передану ЗСУ придатну для застосування бойову техніку держави-агресора у наступних розмірах:

  • бойового літака (винищувальної та штурмової авіації) – 1 000 000 доларів;
  • бойового вертольота – 500 000 доларів;
  • реактивної системи залпового вогню – 25 000 – 35 000 доларів;
  • танка, наземної артилерії (самохідної) – 100 000 доларів;
  • бойової машини піхоти (десанту), бронетранспортера, броньованої розвідувально-дозорної машини – 50 000 доларів;
  • військового автомобіля (вантажного, спеціалізованого), військового тягача, військових інженерних машин: розвідки, розмінування, мінного загородження, мостоукладних, розгородження, для прокладання шляхів, для здійснення землерийних робіт, для подолання водних перешкод – 10 000 доларів;
  • корабля 1 або 2 рангу – 1 000 000 доларів;
  • корабля 3 або 4 рангу – 500 000 доларів;
  • судна військового (допоміжного) забезпечення – 200 000 доларів;
  • судна малогабаритного бойового (розвідувального) призначення – 50 000 доларів.

Зазначається, що у випадку передачі бойової техніки російськими військовослужбовцями їм забезпечується право (на їх вимогу) на збереження в таємниці факту передачі ними придатної для застосування бойової техніки держави-агресора, отримання нових документів з новими установочними даними, безпеку їх перебування на території України, створення умов для виїзду до третьої безпечної країни.

Читати також

21.05.2022 Експертиза СБУ підтвердила, що ракетний обстріл залізничного вокзалу у Краматорську здійснили з ОРДЛО

- Завдяки низці досліджень траєкторії польоту ракети та аналізу інших аспектів вдалося встановити, що удар було здійснено з території Донецької області, яка ще з 2014 року перебуває під тимчасовою окупацією рф, - йдеться у повідомленні. Експерти підтвердили, що для обстрілу застосували керовану одноступінчасту твердопаливну ракету 9М79-1 із зарядом касет. На широкий загал вона більше відома як «Точка У». За інформацією СБУ, декілька комплексів із «Точкою У» розміщені на окупованих територіях Донбасу та використовуються загарбниками вже протягом 8 років. Слідчі СБУ продовжують свою роботу і поповнюють доказову базу у межах кримінального провадження за ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.