Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Мільйони в дивані: журналісти отримали відео з обшуків у ексзаступника міністра оборони

Журналісти "Української правди" від джерел у правоохоронних органах отримали відео з серпневих обшуків у фігуранта розслідування про шахрайство на закупках у Міноборони ексзаступника міністра оборони Олександра Миронюка, у дивані якого знайшли майже мільйон доларів.

На кадрах зафільмований момент вилучення коштів під час слідчих дій у помешканні Миронюка. 

Зокрема у його дивані правоохоронці вилучили майже мільйон доларів. 

Нагадаємо, 31 серпня 2022 року в діючого начальника департаменту держзакупівель МОУ Богдана Хмельницького. Чиновника підозрювали в тому, що він причетний до справи з бронежилетами.

Саме тоді з'явилась інформацію, що у чиновника вилучили величезну суму грошей, заховану у диван. 

Проте згодом з'ясувалось, що йдеться про колишнього заступника міністра Олександра Миронюка, який до свого звільнення у 2021 році якраз і курував департамент закупівель. Цей чиновник також фігурує у справі про бронежилети.

Під час обшуків у Миронюка знайшли 17 мільйонів 78 тисяч гривень, 400 тисяч 100 доларів та 100 тисяч 380 євро.

Проте одразу після обшуків Миронюк надав суду "документ", що гроші з дивана були не його – у нотаріально завіреній заяві, укладеній за тиждень після обшуків, йшлося, що у січні 2022 року всі вилучені гроші Миронюку позичила 86-річна жителька Харкова Елеонора Думіньш. 

Журналісти з'ясували, що Думіньш є родичкою засновників харківського "ХАДО-холдінгу", котрий серед іншого займається виробництвом гвинтівок. Крім того з 2016 Елеонора Думіньш зареєстрована як ФОП для оптової торгівлі, і при реєстрації вказала е-mail і телефон, що належать "ХАДО".

Цей холдинг має давні робочі взаємини з державним спецекспортером "Прогрес", в якому до і після роботи в Міноборони працевлаштований Миронюк.

Читати також