Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

МОЗ затвердило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов`язковим

Міністерство охорони здоров'я затвердило перелік професій, які підлягатимуть обов'язковому щепленню. Про це йдеться на сайті Уряду. 

Згідно з наказом, це будуть працівники: 

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. 

“Освітяни та працівники органів влади кожен день взаємодіють із великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися на коронавірусну хворобу. Майже всі, хто потрапляє в лікарню з COVID-19 — невакциновані. Це рішення покликане захистити життя і здоров’я українців та їхніх близьких, створивши безпечне середовище в закладах освіти та державних установах”, – пояснив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. 

Наказ набирає чинність через один місяць з дня його публікації. 

Працівники, які не будуть щеплені, мають бути відсторонені від роботи без збереження заробітних плат. При цьому освітяни та чиновники, які матимуть протипокази до щеплення, будуть від нього звільнені. Віктор Ляшко уточнив, що наступним етапом стане включення до цього переліку працівників державних установ, організацій та підприємств, соцпрацівників та працівників поштових послуг

Читати також