На Київщині посадовець міграційної служби нелегально видавав росіянам посвідки на проживання

Служба безпеки України викрила потужний канал незаконної легалізації росіян і громадян інших держав з підвищеною терористичною загрозою в Україні.

Як повідомляють у пресслужбі СБУ, організоване угруповання займалось протиправною легалізацією іноземців в нашій державі.

Нелегалів могли використовувати російські спецслужби для проведення підривної діяльності в ході повномасштабної агресії проти України. 

Відомо, що незаконну діяльність організував заступник начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у Києві та Київській області. Він налагодив механізм безпідставного оформлення українських документів для нелегалів.

За його керівництва учасники схеми "гарантували" іноземцям видачу посвідок на тимчасове або постійне проживання в Україні, а також посвідчення біженців.

Ділки також обіцяли нелегалам працевлаштування у Києві та Львові у сервісах швидкої доставки.

Вартість послуг зловмисників становила від $10 до 15 тисяч з людини, в залежності від країни походження, типу документа і термінів його оформлення.

За даними слідства, частина нелегалів намагалась в подальшому виїхати до країн ЄС.

У Києві затримано організатора схеми та його спільника на одержанні чергової суми неправомірної вигоди у розмірі $10 тисяч.

В результаті обшуків за місцями роботи та проживання затриманих правоохоронці виявили майже 13 мільйонів у гривневому еквіваленті.

Читайте також