Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Львівщині лікарі прооперували немовля із пухлиною вагою 1 кг

Львівські хірурги прооперували немовля, яке народилося із пухлиною вагою 1 кілограм.

Про це повідомляють у Першому медичному об'єднанні Львова.

Гігантське утворення видалили хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая.  
 
Крихітка Юстина народилася місяць тому. Дівчинка з’явилася на світ із велетенською пухлиною, але і батьки, і лікарі були до цього готові. Адже ще на 16-му тижні вагітності спеціалісти діагностували в дитинки патологію - крижово-куприкову тератому - вроджену пухлину. Батьки Юстини самі зі Стрия та народжувати вирішили у Львові - в пологовому відділенні Дитячої Лікарні Святого Миколая. Позаяк тут є всі необхідні спеціалісти для порятунку їхньої крихітки.   
 
На 3-й день після народження Юстину забирають до операційної. Аби мінімізувати крововтрату, хірурги спершу визначили, які судини живлять пухлину кров’ю і лише потому взялися її видаляти. Лікарі успішно висікли утворення, що важило близько кілограма та становило 25% маси тіла немовляти. Пухлину видалили разом із куприком та частиною крижової кістки, що є світовим стандартом для таких оперативних втручань.

На місці, де локалізувалась велетенська тератома, утворився дефект м’яких тканин. Щоб його закрити, спеціалістам довелося одномоментно провести дитині ще й шкірну пластику. З сусідніх ділянок вони вирізали шкірні клапті і вживили їх у тому місці, де була пухлина. Подібні пластики немовлятам виконують не часто, бо з пухлинами таких великих розмірів діти народжуються досить рідко. Операція тривала близько 5 годин і минула вдало. 
 
Важливо, що після такого обширного хірургічного втручання в крихітки повністю збереглася функція тазових органів. Минув без ускладнень і післяопераційний період. Юстина разом із батьками вже повернулася додому - в Стрий. І тепер до спеціалістів Дитячої Лікарні Святого Миколая крихітку привозитимуть лише на планові огляди.  
 
 

Читати також