У Немовицькій громаді, що на Сарненщині, мешкає майстер Віктор Генько, який займається давнім українським ремеслом - плетінням із лози.
Про чоловіка та його діяльність розповіли в Управлінні культури і туризму Рівненської ОДА в межах проєкту "Рівненщина на смак".
Як ідеться в повідомленні, плетені вироби з лози - один із найдавніших промислів в Україні. Сьогодні його можна назвати ще й унікальним, адже майстрів, які ним займаються, - небагато. У побуті наші предки використовували плетені вироби для зберігання, транспортування, перенесення продуктів, а також для виготовлення огорож, господарських приміщень. Сьогодні плетені вироби також використовують у різних сферах життя.
У Немовицькій громаді є майстер, який береже давнє українське ремесло й плете кошелі. Віктор Генько живе та працює в селі Немовичі на Сарненщині.
Чоловік народився в мальовничому селі Немовичі у 1972 році. Із раннього дитинства він пас гусей. Гнав їх на луг за село. Там паслися корови й іще з дитинства малий Віктор спостерігав за пастухом, який плів кошеля, пасучи корів. Це був його сусід. Віктор щоразу шукав чоловіка, коли підходила черга пасти й пів дня був там. Цього ремесла власне й навчив Віктора сусід.
Були часи, коли Віктор Васильович працював у місцевому колгоспі, пас телята. За день він міг сплести до 4 кошів. Ремесло приносило додатковий заробіток, адже вдома була жінка та двоє маленьких дітей. Це були 1990 роки.
Нині Віктор плете кошелі на замовлення (комусь - по гриби чи ягоди до лісу, комусь - картоплю збирати) та собі для господарства.