З початком повномасштабної війни будь-яке полювання в країні заборонене. За цей час зросла чисельність диких тварин.
Інформують у Поліському лісовому офісі.
Олені та лосі, які наближаються до людей, викликають замилування, стають героями Тік-току, збирають тисячі вподобайок. А от інформаційні повідомлення про появу хижаків - вовків та лисиць - це завжди страх та паніка серед населення. Особливо серед мешканців сіл та містечок, де ліс є дуже близькою частиною життя.
Найбільшого розголосу останнім часом набуло повідомлення про появу вовків у лісах Ратнівщини. Люди розповідали про різну кількість помічених тварин.
«На Ратнівщині лісівники та користувачі мисливських угідь і справді фіксували сліди вовка. За спостереженнями єгерської служби, у місцевих лісах налічується до 10 особин вовків, але точну їх кількість визначити неможливо, так як вони постійно мігрують. Вовк може за добу подолати дистанцію у кілька десятків кілометрів. Тобто протягом дня одну й ту ж особину можна побачити в різних локаціях. Прийти могли зі Сходу, сторони Чорнобиля чи навіть білорусі", - йдеться у повідомленні лісівників.
«Вовк - хижак, який є небажаною твариною в мисливських угіддях. Їх чисельність має регулюватися, оскільки наслідки перебування вовка, починаючи з весни, відображаються на червонокнижних тетеруках, глухарях та на молодняку козулі, оленя, в тому числі і лося. До повномасштабної війни регулювати кількість хижих тварин за наявності відповідної ліцензії та відстрільної картки мали право і мисливці, – пояснює головний спеціаліст відділу мисливського господарства, полювання та рекреації Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Оксана Пудловська. – Зараз полювання заборонено законодавством і відстріл проводить лише єгерська служба. Згідно зі статистикою, кількість вовків у Волинській області зростає. Наприклад, у 2020 році їх було 34, в 2021 і 22-му – вже 39, а минулоріч їх стало 44. 2022 року в області відстрелили 18 вовків, 2021-го – 20 особин, роком раніше – вісім».
Подібна проблема - із чисельністю лисиць. Тварина також може становити загрозу. Адже крім того, що полює на домашніх тварин та птахів, вона може переносити сказ. І тут уже варто не нехтувати порадами фахівців Держпродспоживслужби та вчасно вакцинувати домашніх тварин.
"Звертаємося до кожного жителя Волині та Рівненщини. Якщо ви маєте точну інформацію чи особисто бачили хижаків, фіксуйте локацію та повідомляйте в найближчу філію ДП «Ліси України», звертайтеся до користувача мисливських угідь, голови громади, в поліцію чи пишіть на сторінку Поліського лісового офісу", - пишуть лісівники.