Рівне Медіа

На полях Рівненщини починає "хворіти" картопля

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Співвідношення вологості, температур повітря та фенофаза розвитку картоплі 9-10 червня відповідають показникам «критичних днів» для перезараження рослин фітофторозом. В ці дні середня відносна вологість утримувалася в межах 75 – 77 %, а мінімальна температура повітря не знижувалась до 11-ти градусів.

Фахівці відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки обласного управління Держпродспоживслуби повідомляють, що прогнозований «інкубаційний період» за умови, що показники температури повітря після цього періоду не зазнають різких змін, триватиме 6-7 днів. Це означає, що першу профілактичну обробку картоплі проти фітофторозу необхідно провести до 16 червня, до закінчення «інкубаційного періоду».

Перші ознаки фітофторозу — окремі темні плями на листових пластинках, пожовтіння і передчасне відмирання нижніх листків на кущі. При появі цих симптомів потрібно негайно обприскати бадилля фунгіцидами. Якщо літо видалося занадто вологим, хвороба може розвиватися дуже стрімко. Тоді невеликі плями можна і не помітити — листя швидко чорніють цілком. Потім хвороба переходить на бульби.

Чим обприскувати картоплю від фітофтори?

Проти фітофторозу використовують біологічні та хімічні фунгіциди. Біофунгіциди більш безпечні, але вони ефективні лише як профілактичний засіб і швидко змиваються з рослин в дощову погоду. Перед висаджуванням бульб ґрунт проливають Трихоцином (розчин готують з інструкції до препарату), а потім ґрунт і з'явилися молоді рослини регулярно обприскують Абига-Піком, Альбітом, Курзатом або Фітоспорином-М.

Щоб розчин краще тримався на кущах, в нього додають рідке мило.

Якщо на картоплі ще немає видимих ознак хвороби, можна проводити профілактичні заходи за допомогою народних засобів.

У сире і дощове літо не обійтися без хімічних засобів. Перед посадкою бульби обробляють препаратом Престиж. Він захищає картоплю і від фітофторозу, і від підступного дротяника. У період вегетації посадки обприскують такими препаратами, як Профіт Голд, ХОМ, Ордан, мідний купорос.

Крім того, з 8 червня розпочалося відродження личинок колорадського жука із яєць. Розтягнутий фенологічний розвиток колорадських жуків та відповідні погодні умови для перезараження рослин надзвичайно сприятливі для одночасного проведення обробок рослин картоплі інсектицидами та фунгіцидами.

Хімічні засоби захисту  потрібно використовувати в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

Читати також