Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині лісгоспи готують до продажу понад 150 тис новорічних дерев

На Рівненщині державні лісгоспи цьогоріч готові реалізувати 153 тисяч новорічних дерев, щоб повністю забезпечити потреби споживачів.

Про це повідомили у Рівненському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Дерева виростили на спеціальних плантаціях, площа яких 136 га. Загалом на них росте 654 тис. новорічних ялинок. У цьому році в області посаджено ще 11 га нових плантацій новорічних ялинок.

Традиційно споживачам пропонуватимуться сосни звичайні, ялини, ялиці. Також будуть реалізовувати новорічні дерева в горщиках, зокрема так можна буде придбати ялину голубу. 
Вартість святкових дерев залежатиме від їх висоти, планується, що у середньому відпускна ціна одного дерева з лісгоспів залишиться на рівні минулого року. 

Нагадуємо, що новорічні ялинки, заготовлені у держлісгоспах, будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами:

самоклейними етикетками
пластмасовими бирками-стяжками
У зимовий час усі насадження особливо ретельно охороняються спеціальними рейдовими групами, які працюють в усіх лісогосподарських підприємствах області.

Штрафні санкції за незаконну вирубку новорічних дерев складаються із суми заподіяної шкоди лісу та адміністративного чи кримінального (у разі істотної шкоди) штрафу. Розмір шкоди залежить від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня. Так, для громадян мінімальний розмір штрафу становить 510 грн., а сума відшкодування збитків від 599 грн.

Читати також

04.02.2023 У Рівному з`явились бажаючі записатись до лав «Гвардії наступу»

"Для зручності жителів області домовилися, щоб ЦНАПи  працювали без вихідних, у суботу та неділю. Там чекатимуть мотивованих жителів Рівненщини та прийматимуть заявки на вступ до штурмових бригад. Їх, нагадаю, є вісім", - повідомив перший заступник голови ОДА Сергій Подолін , який поспілкувався із працівниками. Наразі такі заявки приймають 5 Центрів надання адміністративних послуг області:  м-н Просвіти, 2, м. Рівне; вул.  Соборна, 195 м.Рівне;  м-н Будівельників, буд. 25/1, приміщення 104, м. Вараш; вул. Замкова, 4, м. Дубно; вул. Демократична, 46, м. Сарни. Також подати заявку можна через сайт "Гвардії наступу".