Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині можуть створити Центр психологічної допомоги учасникам бойових дій

http://www.rv.gov.ua

Українсько-польський проект з психологічної допомоги учасникам бойових дій планують впровадити в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни, що у Клевані.

З цією метою у Клевань завітали медики та управлінці з сусідньої держави на чолі з консулом Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку МарекомЗапурою.

Поляки оглянули базу закладу та обговорили деталі співпраці із заступницею голови ОДА Світланою Богатирчук-Кривко та начальником госпіталю Андрієм Бурачиком.

«Консульство планує співпрацювати з Україною у питанні психологічної реабілітації учасників бойових дій. У нас є хороші фахівці, зокрема у Військовому медичному інституті. Тому вивчаємо можливість створення на базі Клеванського госпіталю Центру надання всебічної наукової та практичної допомоги військовим, а також внутрішньо переміщеним особам», - зазначив консул Генерального консульства РП у Луцьку Марек Запура.

За словами Світлани Богатирчук-Кривко, психотравматичні розлади, пов’язані із травмуючими подіями, потребують більшої уваги, для великої кількості військових в Україні потрібна психологічна реабілітація.

«Рік тому на базі Рівненського госпіталю запрацював унікальний спинальний Центр для учасників АТО. Тут є хороший кадровий медичний потенціал. Але ми зацікавлені, щоб заклад і далі розвивався. Переконана, що українсько-польський проект суттєво розширить можливості госпіталю. Адже лише на Рівненщині 14 тисяч людей, які брали участь у військових подіях на Сході. І великий відсоток з них має психотравматичні розлади. Важливо й те, що госпіталь приймає військових з усієї України», - розповіла заступниця голови ОДА.

За словами Андрія Бурачика, на сьогодні в госпіталі працює 6 психологів, на базі закладу постійно проходять стажування студенти Рівненської медичної академії, НУВГП та Львівського державного університету фізичної культури. За рік в госпіталі пролікували більше 5 тисяч учасників бойових дій та військових ветеранів, у тому числі майже 200 учасників АТО з усієї України.

За інформацією прес-служби Рівненської ОДА

Читати також

28.09.2023 Росіяни поширюють черговий фейк про озброєння на Рівненській АЕС

У мережі шириться фейкова інформація, що нібито Сили оборони складають ракети HIMARS, SCALP, Storm Shadow, різні БПЛА-камікадзе та боєприпаси із збідненим ураном на Хмельницькій та Рівненській АЕС на заході України та у прилеглих регіонах. Таку інформацію поширюють користувачі соцмереж з посиланням на неназваних «турків». Відтак правдою є те, що 22 вересня, через тиждень після перших повідомлень про зброю на станціях, Міжнародне агентство з атомної енергії опублікувало доповідь, у якій йшлося про те, що експерти не побачили ніяких порушень на станціях з боку ЗСУ чи взагалі будь-кого. Єдине озброєння, яке виявили експерти МАГАТЕ, помітили на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції, зазначили журналісти StopFake.