Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині незабаром можуть з'явитися одразу декілька ОТГ

У Володимирецькому районі невдовзі може з'явитись декілька об'єднаних територіальних громад, - про це повідомив Михайло Шелеп, радник з питань децентралізації Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування.

За його словами, зараз в районі тривають об'єднавчі процеси з утворення чотирьох ОТГ.

Найшвидше рухаються громади, які мають намір створити Рафалівську ОТГ, а саме Рафалівська селищна та Великожолудська сільська.

Ради обох цих громад дали згоду на добровільне об'єднання і саме у такому форматі було утворено спільну робочу групу з підготовки відповідних проектів рішень. Про це вже повідомлено Рівненську ОДА та обласну раду.

У разі утворення ОТГ у такому форматі вона може нараховувати близько 5600 осіб.

За словами Ірини Кондратюк, радника з питань місцевих фінансів Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування, власні доходи загального фонду бюджету перспективної ОТГ можуть скласти 8,5 млн. грн., а разом із базовою дотацією та іншими трансфертами обсяг доходів становитиме понад 36 млн. грн. Це при тому, що до об'єднання сумарно власні надходження цих двох громад становили 2,4 млн. грн.

Інші сусідні громади, які по перспективному плану теж мали б увійти у цю ОТГ, як то Полиці, Балаховичі та Лозки відмовили на пропозицію Рафалівки і шукають інші формати для об'єднання.

Нагадаємо, що селище Рафалівка у перспективному плані формування територій громад області визначено, як потенційний центр об'єднаної громади. Березнівська РДА підтримує ініціативу громад по створенню ОТГ, а експерти Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування здійснюють консультаційний супровід усього об'єднавчого процесу.

Рівненський Центр розвитку місцевого самоврядування

Читати також