Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині оголосили карантин через сказ

Фото - відкриті джерела

Одразу в двох населених пунктах Дубенського району зафіксовано випадки сказу. Про це повідомляє інформаційний портал м. Дубно. 

Сказ собаки:

31.07.2018 року в службу державної ветеринарної медицини Дубенського району надійшло повідомлення про загибель домашнього собаки в смт. Смига Дубенського району. При виїзді на місце події зі слів власниці собаки стало відомо, що 29.07.2018 р. тварина захворіла, а 30.07.2018 р. почала проявляти агресію. В той же день власники помістили собаку у вольєр, а 31.07.2018р. тварина загинула. Спеціалісти держветмедицини Дубенського району відібрали патматеріал від трупа собаки та направили в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження. Труп собаки спалено.

Сказ лисиці:

В службу державної ветеринарної медицини Дубенського району, в телефонному режимі надійшло повідомлення про забиту та закопану лисицю в приватному господарстві жителя с. Гірники Дубенського району. При виїзді на місце події встановлено, що 30.07.2018 року лисиця проникла на подвір’я приватного господарства та почала нападати на домашню птицю. Господар вилами заколов лисицю, а труп закопав на території свого саду. Спеціалісти держветмедицини Дубенського району відкопали труп лисиці, відібрали патматеріал та направили в Рівненську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби для дослідження. Труп лисиці та мертву домашню птицю задушену лисицею спалено.

З огляду на дані факти під керівництвом першого заступника голови адміністрації Володимира Іщука було оперативно проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дубенській райдержадміністрації.

Рішенням комісії від 01.08.2018 року в с. Гірники Гірницької сільської ради та у селищі Смига Смизької селищної ради введено карантин на 60 діб.

До зняття карантинних обмежень на неблагополучній на сказ території та загрозливій зоні забороняється: проведення заходів із залученням тварин, вивезення за межі вказаних вище зон собак, котів і диких тварин.

Фахівці ветеринарної служби здійснюватимуть щоденний подвірний обхід та проводитимуть щеплення від сказу для котів і собак.

Читати також