Другим об’єктом в Рівненській області, який охоронятиметься ЮНЕСКО, може стати транскордонний біосферний резерват «Прип'ятське Полісся». Питання реалізації проєкту обговорили під час апаратної наради під керівництвом голови ОДА Віталія Коваля.
Біосферний резерват об’єднає території України та Білорусі. До нього увійдуть три області – Рівненщина, Волинь і Житомирщина. У нашому регіоні проєкт буде реалізовуватися у північних районах. Тож триватимуть круглі столи, зустрічі з експертами й науковцями, де окреслять для громадськості природну та культурну цінність майбутнього резервату, його межі.
«Визнання високої природної спадщини на світовому рівні дасть поштовх до залучення інвестицій, розвитку туризму, місцевого бізнесу та ремесел, - наголосив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль під час апаратної наради з керівниками структурних підрозділів. - Тому доручаю профільним департаментам сприяти у реалізації проєкту, а департаменту економічного розвитку та інвестицій проаналізувати усі можливі застереження для розвитку бізнесу, зокрема в частині обмежень для ведення їх діяльності».
Нагадаємо, домовленості щодо створення біосферного резервату «Прип'ятське Полісся» досягли ще торік у жовтні президенти України й Білорусі Володимир Зеленський та Олександр Лукашенко на форумі регіонів у Житомирі.
Біосферний резерват – територія, на яку поширюється міжнародна програма охорони навколишнього середовища ЮНЕСКО «Людина і біосфера», спрямована на забезпечення збалансованих відносин між людиною і природою.
До сьогодні під охороною ЮНЕСКО на території Рівненщини перебуває один об’єкт. Це геодезична Дуга Струве протяжністю 2 820 км. Проєкт об’єднав 10 країн, серед яких і Україна, яка знаходиться на 25-градусному меридіані східної довготи, вздовж якого прокладали геодезичні точки, у тому числі в селі Гірники Дубенського району.