Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині планують збільшити кількість ПЛР-досліджень

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Відповідне доручення дав Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. В обласній державній адміністрації відбулася нарада високопосадовця з керівництвом області. 

Урядовець стурбований статистикою щодо кількості хворих на COVID-19 в нашій області, а це 1167 підтверджених випадків станом на вечір 17 травня. Інфекційні відділення працюють на 70 відсотків потужностей. Однак, як запевнили в управлінні охорони здоров'я облдержадміністрації, область має необхідний резерв ліжкомісць у разі можливого  спалаху захворювання, адже залучатимуть перепрофільовані відділення, які сьогодні заповнені пацієнтами менш, ніж наполовину.  

У той же час, за словами керівниці Центру громадського здоров’я Рівненської обласної ради Олени Гандзюк, Рівненщина – одна із тих областей, де проводять найбільше ПЛР-досліджень, а саме до півтисячі обстежень за добу. Саме з цим фахівці пов’язують такі високі показники щодо захворюваності. І вони надалі можуть зростати, адже після того як уряд дозволив медзакладам відновити планові операції, з'явилася необхідність збільшити кількість таких тестів. Крім того, сьогодні активізували роботу з обстеження працівників прикордонної служби та вивчається питання обстежень тих, хто перебуває у місцях позбавлення волі. 

За рахунок обласної програми протидії поширенню коронавірусу понад 2,6 млн.грн. спрямували на закупівлю ПЛР-тестів. Наразі в Центрі громадського здоров'я в наявності є системи для проведення 3 тисяч тестів, ще стільки ж очікується отримати найближчим часом. Однак, вважають фахівці, цього може бути недостатньо, щоб наростити обсяг проведених досліджень. Відтак керівництво області планує не лише закупити більше тест-систем, а й придбати необхідне обладнання.

Під час наради обговорили також питання кількості медпрацівників, у яких діагностували COVID. На сьогодні в області 230 таких хворих, однак їх кількість скорочується.

Триматимуть під контролем і питання виплати підвищених окладів тим медикам, котрі лікують пацієнтів з коронавірусом, передусім в Рівненській центральній міській лікарні та Сарненській ЦРЛ.

Також урядовець доручив посилити контроль за роботою закладів, які визначені для обсервації.

За інформацією пресслужби облради

Читати також