Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині померла відома краєзнавиця

Учора відійшла у засвіти краєзнавиця Ольга Руй. Колеги називали її "патріархом острозьких краєзнавців". Жінка померла на 96-му році життя. 

Про це повідомили на сторінці Державного історико-культурного заповідника м. Острог у фейсбуці.

Протягом усього життя Ольга Олександрівна не полишала свого захоплення краєзнавством. З виникненням в місті Острозі науково-краєзнавчого Товариства «Спадщина» імені князів Острозьких в кінці 1980-х років, Ольга Олександрівна була його активним членом, працювала секретарем цієї громадської організації, деякий час очолювала Товариство.

Результатом її натхненної та плідної праці була участь у науково-краєзнавчих конференціях: «Острог на порозі 900-річчя», «Острозькі краєзнавчі читання», «Історія музейництва, пам’яткоохоронної справи, краєзнавства і туризму в Острозі та на Волині», публікації в місцевій пресі та ін. Бібліографія Руй О. О. нараховує не один десяток матеріалів.

Ольга Олександрівна підготувала двомовний текст воєнних спогадів свого чоловіка, острожанина Геннадія Руя, які надруковані 2015 року у книзі «Щоденник 1943. Щоденник партизанського рейду 23.01.1944 – 06. 02.1945».

Володіючи цікавою інформацією з історії Острога, про людей, пов’язаних з нашим краєм, маючи в своєму архіві багато цікавих матеріалів, Ольга Олександрівна завжди радо ділилася з музейниками, краєзнавцями, учителями, студентами.

Читати також