Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині розробили додаток, який допоможе школам області стати прозорішими (ФОТО)

11 квітня експерт з адвокації ГО «Центр суспільних дій «СІВІТАС», проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти презентував освітянам області систему візуалізації «Відкритий бюджет» розроблену командою ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», а саме додатку Paywatch, який допомагає контролювати витрати бюджетних установ. Серед присутніх були представники управління освіти і науки облдержадміністрації, відповідальні працівники ОТГ з питань освіти, працівники Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Усі вони брали участь у семінарі «Ситуація щодо опорних шкіл: тенденції, перспективи», який відбувся у Рівненському Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Програмне забезпечення дозволяє розмістити візуалізацію видатків на будь-якому сайті. Модуль надає можливість проводити фільтрацію за 10 найбільшими отримувачами коштів, датою, призначенням платежу, отримувачами та сумою транзакції, переглянути узагальнені дані у вигляді діаграми, експортувати обрану інформацію в MS Excel.

«Першим і поки що єдиним комунальним закладом області, який почав використовувати модуль Paywatch став Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (РОІППО). Ми сподіваємося, що цю ініціативу підхоплять інші заклади освіти, а також комунальні установи та підприємства» - зазначив голова ГО «Центр суспільних дій «СІВІТАС» Володимир Зиль.

Присутні попередньо погодилися з тим, що використання даного програмного забезпечення дасть можливість продемонструвати прагнення до забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти у громадах. Наприкінці зустрічі освітяни отримали деталізовану інструкцію щодо механізму роботи програмного забезпечення та розміщення візуалізації на сайті кожної школи. Найближчим часом, ми дізнаємось, скільки шкіл Рівненщини стануть більш прозорими.

Читати також