Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині сільська рада сплатить понад 50 тис грн через використання підземної води

У листопаді 2020 року фахівцями Державної екологічної інспекції Поліського округу здійснено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Тараканівською ОТГ Дубенського району Рівненської області.

За результатами перевірки встановлено, що в період з 28.04.2018 по 23.01.2019 зазначена сільська рада здійснювала забір та використання підземної води без відповідного на те дозволу, що є порушенням вимог ст.44,48 Водного кодексу України.

За виявлені порушення природоохоронного законодавства державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу відповідальних осіб Тараканівської сільської ради було притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

Сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення природоохоронного законодавства, склала 53 тис. 559 грн.

Сільській раді було направлено претензію для її добровільного відшкодування. Однак у встановлені терміни збитки не були сплачені. Тому Інспекція була вимушена звернутись до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою щодо стягнення з Тараканівської сільської ради зазначеної суми.

23 січня 2023 року рішенням Господарського суду Рівненської області позов Інспекції було задоволено у повному обсязі.

Наказ Господарського Суду направлений до відділу державної виконавчої служби для примусового стягнення збитків.

Читати також