Рівне Медіа

На Рівненщині стало легше мати власний бізнес

http://www.rv.gov.ua

Рівненська область – на 6 місці серед усіх регіонів за веденням легкості бізнесу. Такі результати рейтингу оприлюднив «Регіональний Doing Business 2018». Таким чином регіон показав динаміку розвитку підприємництва на 15 позицій.

Так, Рівненщина набрала 306 балів із 600 можливих. Регіони досліджували за 6-ма напрямками щодо співпраці місцевої влади з підприємцями. Кожен напрямок роботи оцінювався у сто балів.

Як розповідають розробники рейтингу – Офіс ефективного регулювання (BRDO) та Спілка Українських Підприємців (СУП), опитування відбувалося методом анкетування. Українські респонденти-підприємці відповідали на запитання стосовно легкості відкриття бізнесу на території регіону.

Оцінювання відбувалося за адаптованою методологією Світового банку.

Щодо рейтингу «Регіональний Doing Business 2018», то за легкість створення підприємств область отримала 84 бали, за отримання дозволів на будівництво – 52, оформлення земельної ділянки під нерухомість – 48, приєднання до електромережі – 68, за сплатою податків – 37, якість електронних сервісів – 17. До слова, оцінювання за останнім компонентом було впроваджено лише цього року. Бали виставлялися за можливість надавання підприємцями послуг через Інтернет.

«Важливо, що таку оцінку дали самі підприємці під час анкетування. Вони безпосередньо на собі відчувають, наскільки умови започаткування і ведення бізнесу комфортні або ні. Також нагадаю, що минулого року Рівненщина увійшла в трійку областей з найкращим бізнес-кліматом в Україні. Ми не закриваємо очі на проблеми і виклики, а навпаки налаштовані їх вирішувати, готові чути рекомендації. Тому принагідно запрошую підприємців обговорити все це на бізнес-форумі, який відбудеться 23 жовтня в Рівному», - зазначив голова ОДА Олексій Муляренко.

За інформацією прес-служби Рівненської ОДА

Читати також