На Рівненщині створюватимуть "зелені" кімнати у всіх громадах

Досвід «зелених» кімнат планують поширювати на усі громади Рівненщини. В області на сьогодні працюють три «зелені» кімнати - у Сарнах, Острозі та Рівному.

Разом із тим такі приміщення потрібно створювати і в інших громадах Рівненщини.

Про це повідомили в Рівненській облдержадміністрації.

Заступниця голови ОДА Людмила Шатковська під час наради в обласній прокуратурі щодо протидії правопорушенням, учиненим стосовно дітей, наголосила, що «зелені» кімнати потрібно створювати і в інших громадах Рівненщини.

"Три «зелені» кімнати на всю область – цього замало. Досвід функціонування таких локацій доводить їх ефективність. Адже вони направлені на дотримання прав дітей. Також завдяки створенню психологічно комфортної атмосфери запобігають повторній травматизації психіки. Питання облаштування таких кімнат у решті громад плануємо розглянути на найближчому засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при Рівненській ОДА», - повідомила Людмила Шатковська.

Так звана «зелена» кімната для дітей – це два суміжних приміщення. В одному з них розташований ігровий зал, де з дитиною працюватиме психолог чи медик, інше – це кімната для спостереження, де перебуватимуть слідчий та інші працівники поліції. Кімнати розділені дзеркальним склом, за яким дитина не бачить правоохоронців.

Також під час наради йшлося про заходи, які проводять органи влади, правоохоронці з метою зменшення кримінальних правопорушень щодо дітей. Наголошено на активізації освітніх та інформаційних заходів, роботі з батьками, а також на міжвідомчій взаємодії.