Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині тривають тренування лікарів області

На Рівненщині Світовий банк розпочав фінальний етап навчань лікарів області

В межах проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей», що наразі реалізовується на Рівненщині передбачається проведення тренінгів спрямованих на підвищення кваліфікації сімейних лікарів та районних лікарів – кардіологів. Наразі розпочався четвертий, фінальний, етап таких навчань.

Зокрема, під час навчань лікарі мають змогу поглибити свої знання щодо лікування та профілактики найбільш поширених хвороб систем кровообігу: ішемічної хвороби серця, стенокардії, гострого коронарного синдрому, артеріальної гіпертензії та інших.

За словами керівника групи консультаційної підтримки проекту Сергія Рибачка під час реалізації субпроекту передбачалося провести навчання майже півтори тисячі сімейних лікарів та лікарів-кардіологів з усіх куточків Рівненської області.

- В цілому в рамках проекту передбачається проведення 55 дводенних тренінгів під час яких заплановано підвищити кваліфікацію сімейних лікарів, лікарів-кардіологів та терапевтів, лікарів приймальних відділень та бригад екстреної медичної допомоги. На разі за два попередніх роки реалізації проекту ми провели 49 тренінгів участь в яких взяли 1016 лікарів нашої області. Тож зараз розпочали, четвертий, останній етап в межах якого пройде ще 6 таких тренінгів. Під час кожного такого заходу наші тренери намагаються дати максимально сучасні знання та рекомендації, виходячи із новітніх методик профілактики та лікування хвороб систем кровообігу не лише у формі теоретичних навчань, але й на практиці, - зазначає Сергій Рибачок.

У свою чергу начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Юрій Осіпчук зазначає, що сьогодні підвищення кваліфікації сімейних лікарів стає особливо важливим. Адже в рамках реалізації медичної реформи ключова роль відводиться саме інституту сімейної медицини.

- Сьогодні в Україні впроваджується реформа системи охорони здоров'я, в якій основну ставку роблять саме на інститут сімейних лікарів. Саме вони працюють в безпосередньому контакті із пацієнтами. Тож від того, наскільки ці лікарі будуть фахово підготовлені, часто залежатиме життя пацієнта. Також до участі в тренінгах залучені лікарі приймальних відділень та бригад екстреної медичної допомоги. Тому що саме вони здійснюють перший контакт з пацієнтом і відповідно від правильності їхніх дій залежить ефективність подальшого лікування», - підкреслює начальник обласного управління охорони здоров'я Юрій Осіпчук.

Читати також