Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

На Рівненщині цьогоріч двоє осіб захворіли на лептоспіроз

На Рівненщині від початку року двоє осіб захворіли на лептоспіріоз.

Про це повідомляють у Рівненському обласному центрі профілактики хвороб та захворювань.

Лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання з групи зоонозів, яке супроводжується гарячкою, загальною інтоксикацією, жовтяницею, ураженням печінки, кровоносних капілярів, нервової системи, ускладнюється геморагічним синдромом і нирковою недостатністю.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, лептоспіроз належить до найпоширеніших природно-осередкових захворювань у всьому світі, характеризується тяжким перебігом і високим відсотком летальності. Щороку вона реєструється на всіх адміністративних територіях України. Підвищений рівень захворюваності припадає на червень-вересень, що зумовлено активним відпочинком населення на природі, купальним сезоном, риболовлею.

В лютому та вересні 2023 р. на Рівненщині в Дубенському районі лабораторно підтвердили 2 випадки захворювання на лептоспіроз.

Щоб вберегти себе та близьких від інфекції, необхідно пам’ятати:

  • купатись слід у спеціально відведених місцях, заражаються лептоспірозом найчастіше у закритих стоячих водоймищах, особливо мілководних; ?
  • не купатися у водоймищах та річках, якщо на шкірі та слизових оболонках є рани, подряпини, місця запалення; не ходити босоніж у заболочених місцевостях; ?
  • ретельно мити та обдавати окропом фрукти та овочі; не вживати овочі та фрукти (особливо якщо вони зберігалися в коморах та підвалах) з ознаками пошкодження їх тваринами;
  • захищати джерела питної води та харчові продукти від доступу гризунів;
  • дотримуватись правил особистої гігієни під час догляду за худобою – регулярно мити руки, використовувати засоби захисту (спецодяг, гумові чоботи, рукавички);
  • перед вживанням або приготуванням їжі необхідно мити руки з милом;
  • проводити регулярне знищення гризунів у житлових приміщеннях та місцях утримання худоби (капкани, пастки, мишоловки, отруйні речовини).

У хворого на лептоспіроз кожний втрачений день збільшує ризик розвитку ускладнень, тому при високій температурі тіла, найменшій підозрі на лептоспіроз слід негайно звернутися до лікаря. Тільки своєчасно розпочате лікування дасть змогу зберегти життя.

Читати також