На Рівненщині відкрили 24 інклюзивно-ресурсний центр

Це вже 24 інклюзивно-ресурсний центр на Рівненщині. Установа розміщена у приміщенні Балашівського сільського будинку культури. У центрі облаштовано кабінет директора для здійснення первинного прийому батьків або законних представників дитини, зал лікувальної фізкультури, робоче місце логопеда, практичного психолога, вчителя-дефектолога, сенсорну кімнату, окремий санвузол.

Всі кабінети обладнані меблями, спеціальним обладнанням, багатофункціональними пристроями, ігровим розвиваючим обладнанням, розвиваючими та корекційними дидактичними матеріалами, наочними матеріалами для розвитку мовлення та пізнавальних процесів, партами-трансформерами. У кабінеті ЛФК є шведська стінка, сухий басейн, балансири, масажний стіл, м’ячі та інше обладнання.

На урочисте відкриття центру завітали голова Березнівської райдержадміністрації Олег Піщанський, голова Березнівської районної ради Юрій Гуменюк, заступник голови райдержадміністрації Ірина Жилінська.

«Коли ми відкривали перший інклюзивно-ресурсний центр у районі, кожен розумів наскільки цей процес є важливим, однак, тоді ми не могли собі навіть уявити його масштаби. Адже робота таких центрів – це не просто забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводу. Це перш за все процес соціалізації таких дітей, процес їх адаптації у сучасному суспільстві», – зазначив у своєму вітальному слові голова райдержадміністрації Олег Піщанський.

Після огляду нововідкритого інклюзивно-ресурсного центру Олег Піщанський та Юрій Гуменюк разом із дітками з особливими освітніми потребами взяли участь у майстер-класі з розмальовування медових пряників.

За матеріалами Березнівської РДА