На Рівненщині викрили двох волинян, які підробляли документи військовозобов`язаним

Фото ілюстративне

Рівненські прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох жителів Волині, які підробляли документи для звільнення військовозобов'язаних від служби. 

Про це повідомляє пресслужба прокуратури області. 

За даними слідства, 23-річний чоловік, у березні цього року, в одному з Telegram-каналів знайшов бланк тимчасового посвідчення військовозобов’язаного, на якому були відтиски печаток та штампів одного з об’єднаних міських військових комісаріатів, та вирішив використовувати його для підробки офіційних документів.

До цього «бізнесу» він залучив свого 24-річного знайомого, з яким вони почали роздруковувати бланки, вклеювати до них фото осіб призовного віку та вносити записи про те, що осіб визнано непридатними до військової служби зі зняттям з військового обліку.

Клієнтів ділки шукали через Telegram-канали.

Слідство встановило, що впродовж березня-квітня зловмисники встигли підробити 5 таких тимчасових посвідчень військовозобов`язаного, на спробі їх продажу чоловіків і викрили правоохоронці. Усі власники цих «документів» отримували право виїзду за кордон, хоча насправді на обліку у військкоматі вони не перебували.

Чоловікам інкримінували підроблення офіційного документу, який видається установою, і який надає права та звільняє від обов’язків з метою використання його іншою особою, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 358 КК України).

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Читайте також