На Рівненщині з квітня стартує нерестова заборона на вилов риби

На Рівненщині з 1 квітня стартує нерестова заборона на вилов риби. 

Про це повідомляють у Рівненському рибпатрулі. 

Нагадаємо, нерест - це особливий та вкрай важливий період в житті водних біоресурсів, це період їх відтворення. Потужний природний інстинкт нересту стає у риб головним, він приглушує рефлекси самозбереження. В цей час водні мешканці можуть стати легкою здобиччю для браконьєрів. Від того, наскільки успішно та вдало він пройде – залежать майбутні запаси водних біоресурсів. Саме тому з 1 квітня 2024 року на водоймах України розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів, зокрема й у водоймах Рівненської області.

Заборона на вилов риби триватиме: 

  • з 1 квітня по 20 травня – на річках та їх кореневих водах;
  • з 1 квітня по 30 червня – в придаткових водах річок (стариці русел, заплави).

Для забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців на водоймах у цей час забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден, за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.

Під час нерестового періоду, на нерестовищах, лов водних біоресурсів заборонено, в т.ч. з берега.

Забороняється також здійснення підводного полювання.

Відповідно до Правил любительського рибальства, під час нересту, дозволяється виключно любительське рибальство гачковими знаряддями (добування) вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега поза межами нерестовищ (межі визначені у наказі). Забороняється здійснювати вилов будь якими іншими знаряддями або засобами лову.

Додамо, що порушення Правил рибальства карається, як адміністративним штрафом, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Також передбачено відшкодування за кожен незаконно пійманий екземпляр водних біоресурсів.

Читайте також