На Рівненщині зафіксували новий штам коронавірусу "Дженні"

На Рівненщині зареєстрували новий штам коронавірусу "Дженні". 

Про це повідомляють у МОЗ. 

Зазначається, що загалом на цей штам в Україні у січні захворіло 9 людей.

3 випадки вірусу виявили на Сумщині, по 2 випадки - у Волинській та Черкаській областях та по одному - у Рівненській і Запорізькій областях. 

- Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді - тобто швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення, - зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Серед захворілих в Україні лише одна із 9 людей мала 2 щеплення проти COVID-19. За клінічними симптомами медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, лише одна людина була госпіталізована до лікарні. Вік пацієнтів - 27-73 роки.

Щодо штаму "Дженні" у ВООЗ зазначають, що ризик для населення низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19 захищають від нового субваріанту.