На Рівненщині закривають залізничні станції

http://www.rv.gov.ua

Збільшити кількість вантажних вагонів замість закриття залізничних станцій. З таким проханням звернулися до Укрзалізниці голови РДА та підприємства-користувачі тих об’єктів, роботу яких планують припинити.

Як розповів керівник в.о. начальника ВСП «Рівненська дирекція залізничних перевезень» Іван Якименко, нині по всій Україні планується закриття малоефективних станцій для вантажних операцій:

«Укрзалізниця виходить з пропозицією часткового закриття об’єктів, що мають невеликий об’єм роботи – відгружають менше 60 вагонів в місяць. На Рівненщині це – станції Антонівка, Смига, Рудня-Почаївська, Удрицьк, Дубровиця, Озеряни, Остки, Малинськ, Острог. Деякі з них в середньому відвантажують або завантажують близько 40-50 вагонів в місяць, проте є й такі, на яких ця кількість значно менша».

На переконання представників залізниці, цей об’єм недостатній для раціонального використання залізничної інфраструктури. Саме тому й було прийняте рішення про обмеження роботи малоефективних станцій.

Натомість Укрзалізниця запропонувала для підприємств, які активно користуються послугами цих станцій, самим покривати їх збитковість за рахунок коштів з різних джерел. За таким механізмом вже погодилися працювати зі станціями Малинськ та Остки.

«Рівненська ОДА вважає недоцільним закриття станцій. Адже навколо них розміщені підприємства, елеватори та лісгоспи. Їхня робота ускладниться, адже прийдеться наймати додатковий транспорт для перевезення продукції. А це вплине на збільшення її собівартості та зниження конкурентоспроможності підприємств. При чому слід відзначити, що багато з них є здебільшого бюджетоутворюючими для окремих територій», - зазначає заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Із припиненням вантажної роботи на станціях не погоджуються і керівники окремих районів та підприємства-користувачі.

Вони стверджують – попит на перевезення є. Проте нині Укрзалізниця не постачає необхідної кількості вагонів, яку замовляють підприємства. Або ж робить це із затримками. Таке недоотримання призводить до зниження окупності та ефективності окремих станцій.

Саме тому, під час зустрічі прийняли рішення ініціювати звернення обласних депутатів до Укрзалізниці щодо недопущення закриття станцій.

За інформацією прес-служби Рівненської ОДА

Читайте також