На Рівненщині збільшуються площі посадки під енергетичну вербу

У Рівненській області збільшуються площі посадки під енергетичною вербою. Таким чином Рівненщина поступову переходить на альтернативні види палива. 

Як повідомляє Суспільне|Рівне, проєкт енергетичної незалежності міста розробляли ще до війни. Для цього було розроблено програму "Зелений перехід. Рівне", в рамках якої укладались угоди з сільськими громадами області щодо вирощування на ці потреби енергетичної верби.

Так, нещодавно компанія Укртепло підписала меморандум із Зорянською громадою щодо вирощування енергетичної верби для потреб Рівнетеплоенерго.

Це друга громада в області, де вирощуватимуть деревину, яка слугує замінником природного газу. Минулоріч документ підписали з Дядьковицькою громадою, на обраних під насадження енергетичної верби ділянках уже тривають підготовчі роботи.

Рослина ростиме на землях Зорянської громади, які не мають сільськогосподарського призначення. Деревину подрібнюватимуть на щепу — паливну тріску, на якій працюватимуть рівненські котельні, кількість яких (що працюють на твердому паливі) в Ріному планують збільшити, перевівши таким чином до 60% потужностей на тверде паливо.

На думку тепловиків, за декілька років можна буде досягнути мінімального споживання газу, йдеться про близько 15-20 мільйонів кубометрів, що, порівнюючи з 2017 роком, буде в п'ять разів менше.

Читайте також