На Рівненщині жінки, які мають дві вищі освіти, опановують професію тракториста

На базі Олександрійського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ професію тракториста опановують троє слухачок – Інна Бачинська, Світлана Хоменко та Лариса Мєллєр.

У Рівненському центрі профтехосвіти зазначають, що чоловіки частіше беруться за кермо трактора, втім, жінки також сміливо обирають цю професію.

Інна Бачинська, маючи дві вищі освіти, вирішила здобути робітничу професію тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорія А1.

– Минулого року почала займатися обробітком землі і зіштовхнулася із проблемою – на селі у дефіциті трактористи, – говорить Інна. – Тож вирішила, освоїти цю професію, щоб у майбутньому самій виконувати необхідний обсяг сільськогосподарських робіт, а також заробляти, надаючи послуги з обробітку землі сусідам. Зробивши перший крок у цьому напрямку, надалі планую взяти участь у одній з грантових програм, щоб придбати трактор.


ВПО із Запоріжжя Світлана Хоменко опановує професію тракториста, бо має намір підтримати чоловіка у ведені сімейного бізнесу. Її чоловік військовий пенсіонер, учасник бойових дій, має в оренді понад 300 га землі. Світлана також має дві вищі освіти але, разом з тим, переконана, що на теперішній час мати у своєму активі ще й професію тракториста – дуже актуально.

– Ми стаємо свідками багатообіцяючого явища, коли робітничі професії набувають особливого значення, – говорить куратор групи, викладач Олександрійського навчального відділення Рівненського центру ПТО ДСЗ Віктор Ковальчук. – Ми спостерігаємо, як донедавна модна хвиля здобути будь-яку, але вищу освіту йде на спад, поступаючись місцем професійно-технічній, бо тракторист-професіонал не менш шанований, ніж вчитель чи інженер. 

Відпрацювавши теоретичну частину освітньої програми, майбутні трактористки з Хмельниччини незабаром проходитимуть виробниче навчання та практику у  ТОВ «Пантеон-Агро», що на Хмельниччині.

Читайте також