На Рівненщині знайшли зуб мамонта

Зуб мамонта займе місце в експозиції історико-природничого музею, який створюють при Нобельському НПП. Його знайшли біля села Морочне на Зарічненщині на початку осені.

Місцевий мешканець Володимир Малайчук, проїжджаючи на підводі повз меліоративний канал, побачив дивну річ, яка лежала на краю водойми та зацікавила його. Про це повідомили на сторінці Нобельського Національного Природного Парку.

Своєю знахідкою чоловік поділився з краєзнавцем, працівником Нобельського НПП, Павлом Дубінцем. Останній зробив припущення, що це – зуб доісторичної тварини. Для перевірки достовірності та експертного висновку дирекція Нобельського НПП направила археологічну знахідку до кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Після проведення відповідного аналізу дирекція Нобельського НПП отримала експертний висновок за підписом професора кафедри фізичної географії, доктора географічних наук, Богдана Тарасовича Рідуша. Встановлено, що це лівий верхній моляр другої дорослої зміни (М2), який належав молодому Mammuthus primigenius. Це проміжна (між ранньою та пізньою) товстоемалева форма мамонтів, яка існувала на території Східної Європи у другій половині пізнього плейстоцену, приблизно в інтервалі 55-27 тис. років тому.

Зуб цілий. Повна кількість пластин в зубі – 16. Довжина коронки зуба складає 174 мм, висота – 147,5 мм, ширина – 82,7 мм. Частота пластин на 10 см – 10,25. Середня товщина емалі – 1,7 мм. Зуб практично не зачеплений стиранням, тому форму стирання описати неможливо.

Це перша ідентифікована і досліджена знахідка подібного типу в межах нашого краю, кажуть у парку. Можливо, на місці знаходження є й інші рештки давньої тварини. Для цього планують провести більш детальний огляд та вивчення території.

Читайте також