![](https://rivne.media/media/img/650/2023/12/2023122710134704.png)
Мобільні групи Нацгвардії забезпечують протиповітряну оборону на Рівненщині, прикриваючи північний кордон України й повітряний простір регіону.
Інформують у Рівненській ОВА.
Гвардійці розповідають, що для ефективного враження ворожих повітряних цілей необхідні три базові речі: професійність особового складу, мобільність і швидкість реагування вогневої групи, а також наявність різного виду якісного озброєння.
«Ми чергуємо щодня 24/7. Виїжджаємо по першій команді й моніторимо небо, – говорить командир відділення на псевдо Бєс, – часто ми проводимо на позиціях цілу ніч. У повній бойовій готовності спостерігаємо за небом, аби нічого не прилетіло».
Мобільні вогневі групи гвардійців використовують різноманітне озброєння, зокрема, великокаліберні кулемети та переносні зенітно-ракетні комплекси.
«Досвід показує, що дуже добре працювати на ЗУ-23, – продовжує розповідати нагцвардієць. – Її переваги в тому, що вона на далекій відстані знищує цілі й по прицілу можна краще визначити випередження об’єкта. Ця зброя якісно себе зарекомендувала».
![](/media/img/650/2023/12/202312271236.png)
![](/media/img/650/2023/12/202312277795.png)