Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

"Найбільша помилка вакцинованих": лікар зробив важливу заяву щодо COVID-щеплення

Український лікар Тарас Жиравецький заявив, що вакциновані люди теж можуть заразитися коронавірусом та передати його іншим, крім того не дає людині "зелене" світло. При цьому щеплення не гарантує, що хвороба пройде у легкій формі. 

Про це він написав у себе в Телеграмі

Тому лікар наголосив, що вакцинованим людям потрібно максимально себе захищати від зараження, так само як і нещепленим. 

- Найбільша помилка вакцинованих, що багато хто з них думає, що не може заразитись вірусом, а якщо заразиться, то тест можна не здавати і вірус вони не передають, а крім того у них зелене світло з сертифікатом на усі масові заходи і перепустка будь куди…- пише лікар. 

Він зазначив, що це дуже важливо, адже ситуація складна. Приміром, у лікарнях Львівщини госпіталізовано близько 10 % щеплених людей. 

- Це дуже важливо зараз усім пам‘ятати, бо часто на цьому акценту немає і всі думають, що в них немає шансів потрапити до лікарні… більше 200 пацієнтів у лікарнях Львівщини вакциновані! Це дійсно менше 10% усіх пацієнтів, що зараз лікуються, але життя кожного є безцінним! - зазначив він. 

Читати також

05.12.2021 В Україні оновили карантинні обмеження у школах: що змінилось

В Україні з 6 грудня посилюють карантинні обмеження для невакцинованих у "жовтих" зона. Також зміни торкнуться і навчальних закладів. Про це повідомили у МОЗ. Зокрема дозвляється працювати тим педагогам, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. Оскільки освітяни підлягають обов’язковим щеплення проти COVID-19, то щоб заклад працював потрібно 100% вакцинованих принаймні однією дозою співробітників. Без щеплення можуть працювати ті співробітники, які мають протипоказання до вакцинації, що підтверджено медичним висновком. Крім того вони не підгяають відстороненню від роботи. У "червоній" зоні дозволяється працювати тим освітянам, які пройшли повний курс вакцинації проти проти COVID-19. Якщо працівник отримав одну дозу вакцини, то не може бути відстороненим від роботи, але це також і не дозволяє йому проводити навчання в очному форматі. Працівники, які мають протипоказання до вакцинації, не підлягають відстороненню. - Таким чином, заклади освіти, які перебувають у регіоні із червоним рівнем епіднебезпеки можуть працювати лише у випадку 100% вакцинації всіх співробітників двома дозами. У випадку, якщо співробітник має лише одну дозу, то відстороненню від роботи він не підлягає. Допоки всі співробітники не пройдуть повністю курс щеплення, заклад освіти не може працювати в очному форматі, - наголосили в МОЗ.