Найкращі спінінги для новачків: на що звернути увагу під час вибору

Вибір свого першого спінінга - це водночас хвилюючий і складний момент. Не так уже й просто розібратися з тим асортиментом, що представлений на ринку. І не так уже й легко визначитися, із чого почати. Але не засмучуйтеся, бо саме в цьому посібнику ви знайдете все те, що вам потрібно, для того, щоб правильно вибрати успішний перший спінінг, і з першого дня на чудовому березі річки або озера риболовля почне приносити вам тільки задоволення. 

Чому ж це так важливо - правильно вибрати спінінг?

На початку свого рибальського шляху кожному рибалці, молодому чи ні, потрібно зробити правильний підбір. Це не просто «який-небудь перший». Від правильного підбору спінінга залежить якість вашої риболовлі. Наприклад, вам буде складно закинути приманку, якщо спінінг занадто жорсткий, або ви можете просто пропустити всі клювання, якщо спінінг недостатньо чутливий. Підгін спінінга під ваші потреби допоможе уникнути цих поширених проблем.

Спінінг працює як передавач для контролю і анімації штучних приманок. Ну і звичайно правильний підбір спінінга підвищує шанси на улов. Наприклад, якщо ви плануєте ловити невеликих риб у прісній воді, то краще вибирати легкий спінінг. Але якщо ваша мета велика риба в солоній воді - вибирайте спінінг потужний.

Як вибрати найкращий спінінг для першого досвіду риболовлі?

Вибираючи перший спінінг, зверніть увагу на кілька ключових моментів. Від довжини спінінга залежить наскільки далеко і точно зможете ви закинути приманку. Для новачків перед вибором варто зупинитися на вудилищах 180-210 см. Це вдалий компроміс між дальністю закидання і керованістю. Коротший спінінг простіший в управлінні, але гірше закидає, тоді як довгі дають змогу далі закинути, але непрості в управлінні на початковому етапі.

Важливі потужність і лад. Потужність - це сила, з якою спінінг згинається під навантаженням. Для новачка спінінг середньої або середньолегкої потужності підійде найкраще, тому що під натяжкою вудилище згинається досить сильно, щоб відчувати кожен ривок риби, але воно не надто важке. Лад спінінга - це гнучкість під навантаженням. Швидкі спінінги згинаються здебільшого на кінчику, що робить їх більш чутливими до клювань. Рибалці-аматору, однак, рекомендується обирати спінінг середнього ладу, а не швидкого, тому що такий спінінг забезпечує більш вдале поєднання між чутливістю та зручним використанням.

Матеріал теж має значення. Здебільшого його виготовляють із графіту, скловолокна або їхньої комбінації. Карбонові спінінги легші й чутливіші, але крихкіші. Скловолоконні більше важать і не такі крихкі. Щоб купити спінінг, не обов'язково відвідувати магазин, адже зробити це можна не виходячи з дому, допоможуть такі сервіси як «Рибалка-Експерт». Спінінги змішаних матеріалів (або комбіновані) покажуть себе добре новачкам, бо вони забезпечують баланс між міцністю і гнучкістю, а значить служать довго  та є зручними у використанні. 

Баланс і комфорт: що робить спінінг зручним у використанні

Щоб отримати задоволення від риболовлі, потрібен збалансований, зручний спінінг. Неможливо уявити собі риболовлю зі спінінгом, який важкий у руці або незручний у використанні протягом багатогодинної риболовлі. Тому новачкам рекомендується вибирати такі спінінги з гарним балансом і зручною рукояткою.

Комфортність рукоятки залежить від матеріалу, з якого вона зроблена. Зазвичай її роблять з піни EVA або корка. EVA довговічніший і зносостійкіший за м'який корк. Важлива довжина рукоятки: з довгими ручками зручно кидати на далекі дистанції, а короткі дають більший контроль під час лову в обмежених місцях.

Правильний баланс спінінга надає йому відчуття легкості, його легше кидати і довго тримати, не напружуючи зап'ястя. Неправильно обрана котушка може порушити баланс і погіршити керованість. Котушкотримач має бути надійним і не бовтатися, а кільця виготовлені з якісного керамічного або металевого матеріалу, щоб волосінь йшла плавно під час кидка і не сіклася об вставки кілець.

Як вибрати спінінг за доступною ціною?

Купувати відповідний спінінг не обов'язково за великий бюджет. Дуже багато доступних і відмінних варіантів є навіть для початківців. Спочатку визначте все-таки свій прайс. Стандартний так, припустимо, від 2000 гривень до 4000 гривень покриє масштабний спектр, доступний новачкові, але, схоже, для першого разу можна і обійтися без цього. 

Ще зверніть увагу на бренди, які поєднують доступну ціну з якістю. Так, Favorite, Shimano і Daiwa, поки що кращі для найбільш недосвідчених. Крім того, ми знову таки повернемося до наборів спінінга. Коли не хочеться мудрувати в окремому зборі, можна взяти все відразу. Іноді комплекти визнано зручні і правильно збалансовані, а тому й вигідні.

Так само можна ще купувати знижками. Звісно снасті зі знижками бувають у свята та міжсезоння.

Висновок

Для правильного вибору спінінга слід звернути увагу на його довжину і потужність, а також перевірити баланс. Роблячи цей правильний вибір, ви не тільки будете насолоджуватися ловом, а й підвищите шанси зловити трофей. Пам'ятайте, що ваш вибір має відповідати тому, скільки ви готові заплатити - переглянути варіанти, оцінити їх, використовуючи свій бюджет. І правильно підібраний спінінг допоможе вам вирушити на риболовлю, щоб нарешті зловити свою першу рибу.