Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Незабаром ЦНАПи Рівненщини надаватимуть ширший спектр послуг

фото - Фейсбук

Невдовзі подати заяву для реєстрації шлюбу чи народження дитини можна буде до місцевого ЦНАПу, пише Головне територіальне управління юстиції у Рівненській області.

Семінар із адміністраторами Центрів надання адміністративних послуг та начальниками районних і міських відділів державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Рівненській області відбувся у четвер, 27 вересня.

Під час семінару обговорили питання прийому заяв та документів для здійснення державної реєстрації актів цивільного стану. Адже невдовзі подавати заяви та документи потрібні для здійснення такої реєстрації можна буде й до місцевих ЦНАПів. Це стосується державної реєстрації шлюбу, народження, смерті, розлучення або зміни імені. Присутніх на семінарі адміністраторів навчали, які документи потрібні для державної реєстрації шлюбу чи народження дитини.

– Наразі відбувається процес децентралізації адміністративних послуг Мін’юсту. Відділи ДРАЦС як і раніше надаватимуть послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Але разом з тим найближчим часом подати заяву та необхідний пакет документів для реєстрації, наприклад, шлюбу чи народження дитини можна буде також і у місцевих ЦНАПах. Нині мова йде про послуги, які стосуються повсякденного життя кожного громадянина: реєстрація народження і смерті, реєстрація шлюбу і розлучення, зміна прізвища, зміна імені. Громадянин, який подав документи для здійснення реєстрації шлюбу чи народження дитини до ЦНАПу, зможе забрати там й відповідні свідоцтва. Але безпосередньо сама державна реєстрація актів цивільного стану й надалі буде здійснюватися органами ДРАЦС. Тому сьогодні ми маємо стати партнерами і помічниками адміністраторів ЦНАПів у цьому питанні. Юстиція розроблятиме технологічні і інформаційні картки, методичні рекомендації щодо того, які документи потрібно приймати для реєстрації шлюбу чи розлучення, народження чи смерті, яким має бути алгоритм дій працівника ЦНАПу, – пояснює начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук.

Читати також

04.12.2021 На Рівненщині помер АТОвець, який одним із перших пішов захищати країну

Помер мешканець Малодорогостаївської громади, що у колишньому Млинівському районі Степан Бульчак, який одним із перших пішов захищати країну на сході. Про це повідомив Роман Зінь у Фейсбук. Великим сумом у нашому серці відізвалась звістка про смерть жителя Малодорогостаївської громади Бульчака Степана Вікторовича, одного з перших земляків, які у 2014 році стали на захист нашої держави. Пройшовши пекло неоголошеної війни, він так і не зміг адаптуватися до мирного життя.