Як проходить процес децентралізації, як розвиваються вже утворені громади, які мають проблеми – ці та інші питання регулярно моніторять спостерігачі місії ОБСЄ в Україні. Аби уявити цілісну картину, спостерігачі відвідують ОТГ, там спілкуються з мешканцями та керівництвом громад.
Нині зустрілися з консультантами Проекту Пульс Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України. Консультанти з питань децентралізації розповіли про вже помітні результати об’єднання, коротко окреслили проблеми, які виникають у громадах.
«Вже у новому 2018 році на Рівненщині діятиме 25 громад. Для нас нині головне, щоб вже існуючі громади навчилися жити самостійно, щоб самі приймали рішення, комунікували з усіма мешканцями. Лише у такому варіанті громада стане спроможною» - зауважив консультант з правових питань Василь Курилас.
"Головна проблема – каже консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер – це зміна правил гри, та недосконале законодаство. Громади не встигають за різними нововведеннями. Сьогодні держава пропонує одні правила гри, а вже у 2018 – на громади очікують суттєві зміни. Такі дії ускладнюють життя громад, особливо новостворених. Відсутня стабільність" – підсумувала Людмила Кушнер.
Спостерігач місії ОБСЄ Іван Дудак – подякував за відвертість, каже, нині вони спостерігають за усіма змінами та реформами в українському суспільстві.
Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ