Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Окупований Ізюм перебуває на межі виживання - Денісова

Місто Ізюм, що на Харківщині, яке нині повністю окуповане російськими військами, перебуває на межі виживання. У місті немає ні світла, ні води, ні тепла, ні зв'язку. 

Про це повідомляє Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

Нині, за підрахунками міської влади, в Ізюмі перебуває близько 15 тисяч цивільних осіб.

Через активні бойові дії та окупацію території там немає ні світла, ні води, ні тепла, ні зв’язку. Медичні заклади не працюють, ліків немає, зазначає Денісова. 

- Люди голодують, адже доставити їм продукти харчування наразі неможливо, які і евакуювати їх з міста, - додає вона. 

За її словами, місто повністю окуповане - Ізюм став для армії рф логістичним центром: туди стягуються війська, щоб далі вести наступ на Донецьку область.

- Поводження рашистської армії з мирним населенням кваліфікується як воєнний злочин та злочин проти людяності і підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, відповідно до Статуту Міжнародного військового трибуналу та Римського статуту Міжнародного кримінального суду, та є грубим порушенням норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Читати також

25.05.2022 Дівчинка з Чернігова продала свої коси за 3,5 тисячі гривень, щоб допомогти ЗСУ

“В Інтернеті я побачила, що дівчата обрізають волосся під каре і за це, взагалі, можна отримувати гроші. Я ж раніше цього не знала. Я вирішила поїхати до перукарні, обрізати волосся, продати та віддати гроші на ЗСУ”, — розповідає Кіра. “У нас є друзі, які служать в ЗСУ. Зараз вони під Луганськом, їх там близько 20 людей. Вони зараз збирають на рації, тепловізори”, — розповідають батьки.