Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Пандемія COVID-19 може завершитися в 2022 році та перейти в сезонну хворобу - вчені

Пандемія коронавірусу може в деяких країнах завершитися вже в наступному році та перейти в сезонну хворобу. 

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Епідеміологи очікують, що країни, які перші вийдуть з пандемії, матимуть певне поєднання високого рівня вакцинації та природного імунітету серед людей, які хворіли на коронавірус. Це зокрема США, Великобританія, Португалія, Індія. 

Водночас вчені попереджають, що коронавірус - дуже непередбачуваний, який мутує та поширюється серед невакцинованого населення. 

"Ми вважаємо, що до кінця 2022 року настане момент, коли ситуація знову стане контрольованою із цим вірусом... коли ми зможемо значно знизити кількість важких випадків та смертей", - заявила очільниця експертної групи ВООЗ Марія Ван Керкхове. 

Очікується, що COVID-19, як і інші захворювання, такі як малярія, залишатиметься основним фактором захворюваності та смертності протягом багатьох років.

Інші вчені стверджують, що коронавірус буде поводитися більш схоже на кір, який досі викликає спалахи серед груп населення із низьким рівнем вакцинації. Треті вважають, що COVID-19 схожим на сезонне респіраторне захворювання, таке як грип. Або стане менш вбивчим, вражаючи в основному дітей, але на це можуть піти десятиліття.

Читати також

05.12.2021 В Україні оновили карантинні обмеження у школах: що змінилось

В Україні з 6 грудня посилюють карантинні обмеження для невакцинованих у "жовтих" зона. Також зміни торкнуться і навчальних закладів. Про це повідомили у МОЗ. Зокрема дозвляється працювати тим педагогам, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. Оскільки освітяни підлягають обов’язковим щеплення проти COVID-19, то щоб заклад працював потрібно 100% вакцинованих принаймні однією дозою співробітників. Без щеплення можуть працювати ті співробітники, які мають протипоказання до вакцинації, що підтверджено медичним висновком. Крім того вони не підгяають відстороненню від роботи. У "червоній" зоні дозволяється працювати тим освітянам, які пройшли повний курс вакцинації проти проти COVID-19. Якщо працівник отримав одну дозу вакцини, то не може бути відстороненим від роботи, але це також і не дозволяє йому проводити навчання в очному форматі. Працівники, які мають протипоказання до вакцинації, не підлягають відстороненню. - Таким чином, заклади освіти, які перебувають у регіоні із червоним рівнем епіднебезпеки можуть працювати лише у випадку 100% вакцинації всіх співробітників двома дозами. У випадку, якщо співробітник має лише одну дозу, то відстороненню від роботи він не підлягає. Допоки всі співробітники не пройдуть повністю курс щеплення, заклад освіти не може працювати в очному форматі, - наголосили в МОЗ.