Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Передсмертна записка зникла: батьки загиблого курсанта з Рівненщини показали останнє СМС від сина

Фото - Суспільне

Батьки курсанта з Острожчини Дмитра Гульчука, якого знайшли з вогнепальним пораненням у Львівському університеті внутрішніх справ, показали останнє СМС від сина. Подружжя розповіло, що юнак залишив передсмертну записку, яку бачили інші курсанти. Однак, записка загадково зникла.

Про це повідомляє Суспільне.

Другокурсник Дмитро Гульчук скоїв самогубство у неділю, 19 березня, під час добового наряду. У ДБР наразі розслідують трагедію та підозрюють, що до самогубства хлопця могли довести.

"Мам, вибач за це, ти дійсно хороша мама, просто я дуже поганий син. Невдаха і слабак. Я тобі вдячний за все, бо ти реально багато зробила", — читає мама курсанта Світлана Гульчук.

Світлана розповідає, син мріяв стати поліцейським.

"Він розказував, спочатку був в захопленні, що поступив. Сам поступав, ми нічим не допомагали, бо він вибрав цю професію, хотів стати поліцейським", — каже мама загиблого.

Та вже під час навчання в університеті хлопець почав скаржитись батькам на тиск командира та керівництва вишу, каже тато хлопця Олег Гульчук:

"Зайшов старшина, він розказував, і каже: "Щось в мене сьогодні поганий настрій, так, ану давайте віджимайтесь всі!" І якшо не послухаються, то вже він наказував їх. Він просив багато раз, шо заберіть мене, бо тут нестерпно. Ми не думали... він така домашня дитина був, то ми вмовляли: потерпи, будеш мати освіту".

Батьки юнака наголошують, їх син написав передсмертну записку. За їх словами, її бачили інші курсанти.

"Діти між собою писали, що записку бачили, але вона щезла. Хтось бачив заголовок, перші рядки: ви мені погрожували, ви добились свого. І розписав все, як було, всі прізвища, але ця записка зникла. А тепер кажуть, що записки не було. Записка все-таки була!" — каже мама Дмитра.

Як повідомила керівниця пресслужби Львівського університету внутрішніх справ Галина Лемішко, зараз у навчальному закладі триває службове розсідування. На цей час від виконання обов’язків відсторонили декана факультету №3 Степана Гнатюка.

"Зі свого боку ми також одразу розпочали службове розслідування і на час його проведення для забезпечення всебічності та об’єктивності керівника того факультету, де навчався загиблий було відсторонено від виконання обов'язків. І крім того було відсторонено курсантів командирів", — каже Галина Лемішко.

Звинувачення керівництва у булінгу Галина Лемішко не прокоментувала. Також відмовилася повідомляти деталі, допоки не закінчиться досудове розслідування. Матеріали справи уже передали у Державне бюро розслідувань. Правоохоронці відкрили кримінальне впровадження одразу за двома статтями.

"На місце події виїжджала поліція, вона власне і відкрила кримінальне впровадження за статтею 115 — це самогубство. Однак, як згодом стало відомо з матеріалів досудового розслідування, до смерті можуть бути причетні сторонні особи, тому цю справу було передано до ДБР. Також розслідування буде проводитися за статтею 120 — доведення до самогубства. Зараз призначено низку експертиз, проводяться необхідні слідчі дії", — каже речниця територіального управління Державного бюро розслідувань Тетяна Муравель.

Поховали Дмитра Гульчука у рідному селі Могиляни Рівненської області.

Читайте також: Оприлюднили ім`я курсанта з Рівненщини, який застрелився у львівському університеті

 

Читати також

06.06.2023 На Поліссі провели в останню дорогу молодшого сержанта, який загинув на Луганщині

Як зазначається, люди по всіх селах зустрічали військового живим коридором, стоячи навколішки. У рідному селі, Боровому, зібрався весь люд, щоб гідно провести свого земляка до місця останнього спочинку. Загинув молодший сержант 30 травня на Луганщині. Поховали захисника на місцевому кладовищі. З початку повномасштабного вторгнення Герой отримав чотири відзнаки: «За військову службу Україні», «За мужність ІІІ ступеня» та «За оборону України» та «Захиснику Вітчизни». Останню нагороду воїн отримав особисто від Президента України Володимира Зеленського за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.