Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Підприємство на Рівненщині сплатило понад 1,6 млн грн збитків за скид стічних вод у річку Іква

Підприємство «Дубноводоканал» сплатило збитки за скид стічних вод у річку Іква у розмірі понад 1,6 млн гривень.

Про це інформують Державній екологічній інспекції Поліського округу.

Нагадаємо, що перевірка ДП «Дубноводоканал», що на Рівненщині була здійснена фахівцями Державної екологічної інспекції Поліського округу на виконання Доручення Прем’єр-міністра України у лютому 2020 року.

У результаті встановлено, що у період з 20.01.2019 по 18.02.2020 року підприємство здійснювало скид стічних вод з очисних споруд в річку Іква з перевищенням встановлених нормативів гранично допустимого скиду забруднюючих речовин.

За виявлені порушення Державною екологічною інспекцією Поліського округу нараховано понад 1,6 млн гривень шкоди завданої навколишньому середовищу внаслідок порушення вимог Водного кодексу України.

Однак, державне підприємство не поспішало добровільно відшкодовувати завдані збитки у визначені терміни.

Тому Інспекція була змушена звернутись до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою, яка була задоволена у повному обсязі.

ДП «Дубноводоканал» не погодившись з Рішенням суду першої інстанції звернулось з апеляційною скаргою до Північно-західного апеляційного господарського суду. Але скаргу також залишено без задоволення, а рішення Господарського суду Рівненської області – без змін.

На виконання рішення суду за заявою Інспекції, ВДВС у Дубенському районі Рівненської області в червні поточного року відкрито виконавче провадження з примусового стягнення завданої шкоди.

03.11.2022 року до виконавчої служби від боржника, а саме ДП «Дубноводоканал» надійшов останній платіж. Таким чином, шкода завдана навколишньому природному середовищу внаслідок порушення вимог Водного кодексу України в розмірі понад 1,6 млн. гривень відшкодована в повному обсязі.

Читати також

08.12.2022 На Рівненщині зупинили вантажівку, що везла близько 10 тонн контрафактного спирту

Як зазначається, під час обшуку у кузові вантажівки, детективи виявили 47 бочок із контрафактним спиртом загальною вагою близько 10 тонн. Згаданий вантаж переміщувався під виглядом будівельних матеріалів. Окрім того, в автомобілі було знайдено 2 пари додаткових державних номерних знаків української та іноземної реєстрації. Водій авто, громадянин України, використовував їх з метою маскування своєї злочинної діяльності. Наразі тривають слідчі дії, встановлюються обставини кримінального правопорушення. Досудове розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів) здійснюють детективи ТУ БЕБ у Львівській області за процесуального керівництва прокурорів Львівської обласної прокуратури.