Рівне Медіа

Підприємці Рівненщини отримали компенсацію за кредитами на бізнес (ФОТО)

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Майже 350 тисяч гривень на свої проекти отримали підприємці Рівненщини. Кошти з обласного бюджету спрямували на часткове відшкодування відсотків за кредитами, які бізнесмени взяли на реалізацію власних ініціатив.

За словами заступника голови ОДА Ігоря Тимошенка, таку можливість отримали підприємці в рамках обласної програми, яку відновили торік:

«Загалом в рамках програми бізнесмени реалізували 11 проектів малого і середнього підприємництва. У результаті в економіку області залучили більше 5 млн. гривень кредитних коштів, що інвестовані у місцеві виробництва. Додатково створено понад 30 нових робочих місць, сума сплачених податків до бюджетів склала 9,1 млн. гривень. Програма продовжить діяти й цього року. На неї в обласному бюджеті запланували 800 тисяч гривень».

Допомогу отримали підприємці, що працюють у сільському господарстві, деревообробці, виробництві будівельних матеріалів, іграшок, технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, вантажних та пасажирських перевезень, електромонтажних робіт, торгівлі.

Зокрема, понад 66 тисяч гривень на відшкодування відсотків отримало підприємство «ВіпТойс», що в Рівненському районі. Воно спеціалізується на виробництві іграшок. Аналогічні виготовляються в Ізраїлі та Польщі. Продукція сертифікована за міжнародними стандартами та експортується до європейських країн.

Керівниця підприємства «ВіпТойс» Роксолана Вакуленко
 Прес-форми для виготовлення іграшок на підприємстві «ВіпТойс»

«Це вперше ми отримуємо таку підтримку від держави – допомогли погасити відсотки. За кредитні кошти ми закупили прес-форми для виготовлення іграшок та обладнання Термопластавтомат. Завдяки сучасному устаткуванню ми виготовляємо деталі до дитячих гірок, візків, конструкторів, мольбертів тощо», - каже керівниця «ВіпТойсу» Роксолана Вакуленко.

Обладнання для виготовлення іграшок на підприємстві «ВіпТойс»

Також фінансову допомогу одержала сімейна молочна ферма зі Здолбунівщини. Господарство Наталії й Василя Никончуків налічує 11 голів худоби. Торік сім’я взяла банківський кредит на придбання обладнання та на купівлю ВРХ. З обласного бюджету відшкодовано майже 24 тисячі гривень відсотків за цією позикою.

«Приклад сім’ї Никончуків, направду, унікальний. Наталія та Василь не побоялися ризикнути та створити та базі свого домогосподарства молочну ферму. Історія успіху сім’ї Никончуків – це приклад конструктивної співпраці бізнесу, влади і громади», - розповів голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.

Погасило повністю усі відсотки за банківською позикою й «РенамаксЛогістик», що у Рівному. Це вдалося зробити завдяки обласній програмі. Кредит взяли на придбання вантажної машини, щоб поліпшити та збільшити кількість перевезень, що здійснює фірма. Тепер поїздки відбуваються і до Польщі. Окрім того, підприємство працевлаштувало ще одного водія.

За інформацією прес-служби Рівненської ОДА

Читати також