Опалювальний сезон 2019-2020 року у Рівному пройшов у плановому режимі. Хоча початок сезону був перед загрозою через заборгованість рівнян і відмову «Нафтогазу України» виділити номінації на газ, однак підприємству вдалося виконати свої зобов’язання перед споживачами.
Нагадаємо, у жовтні 2019 року керівництво «Рівнетеплоенерго» вдалося до безпрецедентних кроків. Інвестор «Рівнетеплоенерго» Іван Надєїн дав особисті гарантії на суму 30 млн грн для того, аби «Нафтогаз України» гарантував постачання газу рівнянам.
Після цього кроку проблему було вирішено і опалювальний сезон у Рівному розпочався вчасно.
За його підсумками було зафіксоване суттєве зменшення споживання газу – на 31% у порівнянні з опалювальним сезоном 2018-2019 року (з 62,17 млн кубометрів до 48,12 млн кубометрів). І значне підвищення виробництво тепла з біомаси – у 14 разів відносно попереднього опалювального сезону.
За словами Івана Надєїна, підприємство продовжує збільшувати частку виробництва з відновлюваних джерел енергії.
«Головна перевага біомаси – ціна, маневровість, незалежність від «Нафтогазу», можливість безперервно подавати гарячу воду протягом року. Ми готові впроваджувати кращий європейський досвід, аби лише було розуміння і підтримка з боку депутатського корпусу та наших споживачів», – зазначив інвестор «Рівнетеплоенерго».
Окрему увагу заслуговують інші важливі показники опалювального сезону 2019-2020 – розмір тарифу для населення і заборгованість за надані послуги.
Можна констатувати, що тарифи для населення стабілізувалися і, що важливо, продемонстрували тенденцію до зниження.
Завдяки тому, що «Рівнетеплоенерго» веде 100% облік теплової енергії по лічильниках, нам вдалося зменшити фактичну вартість опалення. Зокрема, фактичний розмір тарифу (вартість опалення 1 квадратного метру за місяць) у 2019 році склав 25,04 грн.
Це на 9% нижче, ніж у 2018 році, коли тариф складав 27,27 грн за 1 квадратний метр /місяць. Або у перерахунку на 1 Гкал складає 1 052,19 грн /Гкал.
Для порівняння: затверджений тариф Криворіжтепломережа складає 1 701,19 грн /Гкал, Білоцерківтепломережа - 1 550,83 грн /Гкал, Полтаваобленерго – 1 596,93 грн /Гкал тощо.
Попри це споживачі продовжували нарощувати заборгованість. Станом на 01 квітня поточного року вона склала 239 млн грн. Це на 54,1 млн грн більше, ніж було станом на початок 2020-го року.
«Ми закликаємо усіх споживачів розрахуватися з боргами за отримані послуги, бо без цих коштів ми не зможемо якісно підготуватися до наступного опалювального сезону і гарантувати безперебійне постачання взимку 2020-2021 рр. Наша команда мобілізувалася і працює попри пандемію, фінансову скрутну ситуацію в країні, системні багаторічні проблеми в ЖКГ. Відповідно, ми очікуємо, що рівняни виконають свої зобов’язання перед підприємством. Якщо ми прагнемо до європейських стандартів, потрібно бути відповідальними громадянами», – підкреслив директор «Рівнетеплоенерго» Юрій Приварський.