Пішов з життя кандидат ветеринарних наук з Рівненщини, який викладав у столичному виші

Днями відійшов у вічність колишній завідувач кафедри фармакології та токсикології Національного університету біоресурсів та природокористування України Микола Федорович Панько.Талановитий педагог був родом з Рівненської області - народився у селі Масевичі, що на Рокитнівщині. Йому було 70 років.

Про це повідомили на сторінці НУБіП України.

У 1972–1977 рр. після закінчення Млинівського зооветтехнікуму Микола Федорович навчався на ветеринарному факультеті Української сільськогосподарської академії (нині НУБіП України). Трудову діяльність розпочинав іще будучи студентом на невідкладній ветеринарній допомозі Київської ветеринарної лікарні. Після закінчення навчання повернувся у рідне село, де з 1977 по 1980 рр. працював головним ветеринарним лікарем колгоспу «Більшовик» Рокитнівського району Рівненської області.

Під час навчання брав активну участь у роботі наукового гуртка кафедри фармакології і токсикології та студентського наукового товариства, тому за пропозицією проф. Баженова С.В. у 1980 р. був викликаний для навчання в аспірантурі. Займався вивченням проблеми токсикології небілкових сполук азоту. 

З 1983 р. – асистент кафедри, потім був переведений на посаду доцента кафедри й отримав вчене звання доцента кафедри фармакології і патофізіології (1991 р.). Під час роботи на кафедрі був призваний на військову службу для ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС і в період з 05 травня по 22 серпня 1986 р. проходив службу на посаді начальника ветеринарної лабораторії у зоні ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, за що був нагороджений нагрудним знаком «Учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

"За час багаторічної і плідної праці Микола Федорович неодноразово нагороджувався відзнаками Університету та Державного комітету ветеринарної медицини України. Його знання і досвід, простота і доброзичливість принесли йому повагу, визнання і заслужений авторитет серед колег і студентів.
Навчання і роботу на факультеті ветеринарної медицини постійно поєднував із практичною діяльністю в клініках ветеринарної медицини завоювавши заслужений авторитет високопрофесійного лікаря-практика", - йдеться у повідомленні.

У 2006 р. очолив кафедру фармакології та токсикології, пропрацювавши на посаді до 2010 р. Разом з академіком Хмельницьким Г.О. був ініціатором запровадження підготовки на факультеті фахівців зі спеціалізації «Ветеринарна фармація».

Читайте також