Високої міської нагороди авторка була удостоєна за книгу «Від чеського Kvasilova до рівненської громади», над якою працювала впродовж декількох років.
«Важко передати емоції, які я зараз відчуваю, адже робота над книгою тривала досить складно. Спочатку був ковід, потім почалась війна. Але підтримували мене мої друзі з Чехії, які допомагали із збором матеріалів. У книзі це теж описано у п’ятому розділі. А зараз відчуваю, що просто відкрилося друге дихання. Я завжди була в темпі, енергії, адже це дає поштовх для того, що я повинна зробити ще щось вагоме, бо мистецтво – це фронт, який вагомо впливає на здобуття перемоги», - поділилась Анна Лимич.
Видання вийшло в друк за сприяння громадської організації «Рівне Разом» та Генерального консульства Чехії. У книзі зібрано інформацію про історію чеських переселенців, які внесли вагомий внесок у розвиток Квасилова. Також має місце окремий розділ про нові сторінки селища з моменту приєднання до Рівного.
«Це важливий проект, оскільки він дає нам можливість зафіксувати та зберегти минуле Квасилова, з мешканцями якого ми разом пишемо нові сторінки вже нашої спільної історії», - зазначив секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.
Привітати Анну Лимич до Музею Уласа Самчука 20 лютого прийшло чимало відомих культурних та громадських діячів. Серед них – волонтерка та депутатка Рівнеради Катерина Марчук.
«Приємно відчувати себе дотичною до такої події. Так само приємно знати, що у Рівному є такі талановиті люди, які по крихтам збирають історію нашого краю», - поділилась Катерина Марчук.
Для довідки. З початку заснування Премії її лавреатами стали такі рівненські письменники: Євген Шморгун, Петро Велесик, Василь Басараба, Ірина Одерако, Олена Медведєва, Микола Панченко, Ірина Баковецька-Рачковська, Віктор Мазаний, Олександр Ірванець, Галина Данильчук.