Поблизу Хмельницької АЕС пролунали вибухи - МАГАТЕ

Експерти МАГАТЕ повідомляють, що поблизу Хмельницької АЕС минулої ночі пролунали кілька вибухів. 

Про це пише Укрінформ з посиланням на звіт Міжнародного агентства з атомної енергії.

«На Заході України група МАГАТЕ, яка спостерігає за ситуацією на Хмельницькій атомній електростанції, повідомила, що, перебуваючи у своїх приміщеннях, чула минулої ночі протягом 20 хвилин кілька вибухів у безпосередній близькості», – зауважили в агентстві.

Станція не постраждала безпосередньо, але інцидент показав, що поки триває війна, усі АЕС України залишаються в небезпеці, заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

«Весь світ переважно зосереджений – і це справедливо – на цілком реальних небезпеках, з якими стикається Запорізька АЕС… оскільки вона розташована на передовій, – зазначив Гроссі, маючи на увазі, що ця станція окупована російськими військами. – Але вчорашня подія нагадує про те, що ми не повинні забувати про інші ядерні об'єкти в Україні, яким потенційно теж загрожують ракетні та інші атаки».

За словами очільника МАГАТЕ, усі ядерні об'єкти України залишаються уразливими, або безпосередньо з огляду на ймовірні влучання ракет, або побічно – якщо буде порушено їх електропостачання.