Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Польща готує спеціальний закон про українських біженців

Фото з відкритих джерел

"Європейська правда" із посиланням на портал Onet.pl повідомляє, що невдовзі у Польщі уряд внесе у Сейм спеціальний законопроект стосовно прав та гарантій для біженців з України.

Законопроект має дати відповідь на ключові питання, що стосується правових підстав перебування українців у Польщі. Що дозволено робити мігрантам? Скільки часу вони можуть легально перебувати в Польщі та які у них права? 

Зважаючи, що ця проблема виникла лише в останні дні, законопроект готується в терміновому режимі. Тому поки невідомо, які саме соціальні гарантії плануються надати українцям.

Однак представники правоохоронних організацій, що залучені до розробки цього документ, вже відзначають його два недоліки, як треба терміново виправити.

Перша проблема – дискримінація українців, яки прибули до Польщі до 24 лютого та після. На статус біженця можуть претендувати лише ті, хто прибув у Польщу від початку агресії РФ.

Натомість ті, хто знаходився у Польщі раніше такого права не матимуть, хоча часто вони також вже не мають можливості повернутися додому.

Читати також