Рівне Медіа

Президент звернувся до глави Нацполіції з проханням звільнити керівників поліції на Рівненщині

фото ілюстративне

Сьогодні під час наради, присвяченій проблемі незаконного видобутку бурштину, президент Володимир Зеленський звернувся до глави Нацполіції України Сергія Князєва із проханням звільнити керівників поліції на Рівненщині, повідомляє "UA: Рівне". Там ішлось про те, що поліція часто бездіє, а іноді й покриває незаконний бурштиновидобуток. Відтак державні підприємства, які мають ліцензію на видобуток та обробіток каміння, не працюють.

– До пана Князєва звертаюсь і до пана Баканова (очільник СБУ, – ред.). І так, Рівненська область у нас: Рокитнівський, Дубровицький, Володимирецький, Зарічненський і Сарненський райони. Керівників райвідділів, будь ласка, звільніть, вони не допомагають нашій країні. А потім ми розберемось, хто в схемі з них, хто ні, – сказав глава держави.

Також Володимир Зеленський зачепив і керівництво райвідділків на Житомирщині та Волині. І голову СБУ попросив змінити голів СБУ у цих областях. Нагадаємо, очільника Рівненського УСБУ президент звільнив раніше.

Нагадаємо, що керівниками цих відділків є: Зарічненського – Євген Мартинюк, Рокитнівського – т.в.о. Григорій Гольонко, Володимирецький – Віталій Березовський, Дубровицького – Костянтин Головатюк та Сарненського – Руслан Яковчук.

Зазначимо, що сам Сергій Князєв ще до прохання Володимира Зеленського сказав таке: «Очевидно, для ефективної протидії незаконного видобутку бурштину у північних областях країни зусиль поліції недостатньо. Я визнаю це. Вкотре зауважу, що це проблема державного рівня та потребує консолідованих заходів реагування не тільки правоохоронців, але й органів державної влади, громадськості.»

Пан Князєв додав, що наразі цей злочин не відноситься до категорії тяжких, що ускладнює розслідування і не дозволяє спрацювати на упередження, а до відповідальності часто притягаються лише старателі, тобто місцеві селяни, а не організатори.

Читати також