Привласнили понад 2 млн грн пожертв на ЗСУ: на Тернопільщині затримали двох псевдоволонтерів

На Тернопільщині викрили двох псевдоволонтерів, які використали для власного збагачення понад 2 млн грн пожертв на ЗСУ. Про це повідомили в Офісі генпрокурора. 

За даними слідства, на початку війни брати – уродженці Тернопільщини звернулися до громадян із закликами про збір коштів на автомобілі, які згодом обіцяли передати Збройним Силам України. За зібрані добровільні пожертви підозрювані придбали для особистого використання автомобілі Range Rover та Audi Q5, а також мобільні телефони та інші матеріальні цінності на загальну суму понад 2 млн грн. При цьому псевдоволонтери регулярно робили у соцмережах відеозвіти про начебто передачу на території активних військових дій автомобілів та інших речей військовослужбовцям.

Під час обшуків правоохоронці виявили та вилучили незаконно придбані автомобілі, мобільні телефони, понад 200 тис грн, 37 тис доларів США, більше 2 тис фунтів стерлінгів та майже 7 тис євро.

На даний час вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів та накладення арешту на вилучене під час обшуків майно.

За процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури двом особам повідомлено про підозру у використанні благодійних пожертв для особистого збагачення під час воєнного стану (ч. 3 ст. 201-2 КК України).