Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

ПЦУ оголосила про перехід на новий календар з 1 вересня

Фото: BBC

Православна Церква України (ПЦУ) відтепер відзначатиме Різдво у грудні за Новоюліанським календарем.

Про це пише Суспільне.

Відповідне рішення ухвалили 24 травня під час засідання архієрейського собору в Трапезному храмі Києво-Печерської лаври.

На собор приїхали з усієї України понад 50 архієреїв. Спершу відбулась загальна молитва та заупокійна молитва за воїнів. Далі почалось обговорення та погодження нового календаря.

Напередодні священослужителі у своїх громадах проводили обговорення, чи готові відзначати прихожани ПЦУ свята в інші дні.

Відтак, тепер Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята: Покрова на 1 жовтня, Водохреще на 6 січня і Миколая на 6 грудня. Але це не стосуватиметься Великодня та Трійці.

“Новоюліанський календар — є той календар, який був створений на початку двадцятого століття на основі сучасних досліджень і був схвалений якраз 100 років тому”, — прокоментував рішення про запровадження в ПЦУ Новоюліанського календаря митрополит Білоцерківський, заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій (Зоря).

За його словами, зараз цим календарем користуються 10 православних церков. І ПЦУ до них долучатиметься.

Раніше стало відомо, що рішенням Архирейського Синоду УГКЦ з 1 вересня переходить на новий календар і церква святкуватиме Різдво 25 грудня, оголосив у лютому Блаженніший Святослав.

Читати також