Сьогодні секретар Рівненської міської ради, виконувач обов’язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян та начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін підписали меморандум про співпрацю між містами.
- Ми розуміємо наскільки важливо сьогодні підтримати українців на сході. Підтримати тих, хто потрапив в окупацію ворога і зараз змушений відновлювати зруйноване і налагоджувати життя. Рівненська громада зможе допомогти нашим братам у Куп’янську максимально швидко відновитись після всіх випробувань, які випали на їхню долю. Упевнений, що нашими спільними зусиллями ми зможемо налагодити співпрацю в найрізноманітніших сферах: культурній, освітній, медичній, економічній. Це наш обов’язок сьогодні, коли йде війна продемонструвати ворогу, що українці єдині і на сході і заході, а коли ми єдині нас не неможливо буде здолати, - відзначив Віктор Шакирзян.
- Ми не дарма обрали гаслом свого міста слова: Куп?янськ - нескорений, незламний, український. Ми віримо у завтра - мирне, українське завтра, де є надійні партнери та друзі, які готові простягнути руку допомоги. Саме так ми сприймаємо Рівне - громаду, яка вже довела, що підписаний меморандум - це лише офіційне закріплення нашої співпраці та дружби поміж містами, - додав голова Купянської МВА Андрій Беседін.
Одним з перших напрямків співпраці, про яку вже домовилися керівники громад, стала популяризація ініціативи “Куп’янський дрон”. Це платформа взаємодії жителів з владою, коли люди можуть власноруч зібрати дрон, дотримуючись вказаних на платформі інструкцій. Куратори тестують його, передають військовим, а місцева влада компенсує певну частину коштів людині. На платформі вже зареєструвалися понад сто інженерів, готових починати збір. А за місяць від старту ініціативи вже зібрали руками активістів 12 дронів.
Ціль “Куп’янського дрону” — зібрати і передати військовим тисячу квадрокоптерів на кінець 2024 року. В рамках візиту представники Куп’янська ознайомилися із роботою рівненського ЦНАПу, побували у навчальних закладах, оглянули укриття, а також познайомилися ближче із ГО “Простір інтеграції”, яка співпрацює з вимушено переміщеними особами, людьми, які постраждали від війни чи опинилися у складних життєвих обставинах та допомагає у їх адаптації в нових умовах. Попереду візит до медзакладів, які допомагають в лікуванні та реабілітації військових та вимушено переміщених з зони бойових дій осіб.