Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Рівне виділило 5 млн на оборону: як використають кошти та в чому є потреба

Сьогодні Рівненська міська рада прийняла рішення про виділення 5-ти мільйонів гривень на програму мобілізаційної підготовки та оборонної роботи регіону. Щоправда, зробити це повинні були ще вчора. Та через суперечки і провокації цього зробити не вдалось. 

Врешті сьогодні на засідання не допустили провокаторів конфліктів і міські обранці у спокійній обстановці прийняли рішення стосовно фінансування тероборони. Адже це питання потрібно було вирішити якнайшвидше – військові потребують підтримки. 

Ми поспілкувалися зі секретарем Рівненської міської ради Віктором Шакирзяном, який особисто вивчав питання функціонування сил територіальної оборони у місті, про те які потреби мають військові і які першочергові заходи потрібні для укріплення захисту обласного центру в умовах можливих військових дій.

- Вікторе Володимировичу, питання оборони, особливо у нинішній ситуації, надзвичайно важливе. Вчора, під час засідання, яке скликали саме через фінансування тероборони, виникла сутичка. Прокоментуйте ситуацію.

- «От у цьому і справа, збиралась позачергова сесія для того, аби терміново вирішити питання фінансування територіальної оборони міста. І той конфлікт у великій мірі був штучно інспірований. Мені дуже прикро, що таке сталося у сесійні залі Рівнеради. Відразу після інциденту я дав доручення апарату підготувати пропозиції, як посилити заходи безпеки у сесійні залі. Погодьтеся, для цивілізованого суспільства соромно, коли замість чесної і відкритої дискусії застосовуються кулаки. Якщо в процесі хтось із кимось не згоден це не привід для насильства. Такого неподобства більше немає бути, тим більше, що в сесії довелося оголошувати перерву до наступного дня. А питання, яке ми мали розглянути дійсно було важливим. На кордоні України більше ста батальйонно-тактичних груп, а міська тероборона досі немає багато з того, що необхідного. Я відверто не можу зрозуміти позицію окремих політиків, які у такий складний для країни час, ставлять свої амбіції вище ніж інтереси міста».

- Якщо говорити про нинішні потреби військових, ви вивчали це питання, що для них треба зараз? 

- «Я давно спілкуюсь з військовими з різних підрозділів. Ще тоді, як почала організовуватись територіальна оборона, ми виїздили з військовими на різні об’єкти в місті, підшуковували приміщення для тих чи інших частин. Відразу було зрозуміло, що без допомоги міста швидко організувати ТРО не вдасться, напередодні голосування я мав зустріч з керівником міського батальйону тероборони, повністю проговорювали з ними першочергові потреби, по пунктам від питання столів і стільців для штабу, до засобів, які дозволять організувати тренування особового складу, медиків тощо. Там окремо є проблема з облаштуванням кімнати зберігання зброї. Тобто, до моменту голосування я особисто і члени нашої команди “Рівне Разом” дуже детально вивчали проблематику і для нас було цілком зрозуміло, допомагати військовим потрібно! І потрібно це робити якнайшвидше».

- Міська рада виділила 5 мільйонів гривень. Чи достатньо цих коштів для повноцінного розгортання сил ТРО у нашому місті?

- «Достатньо - це дуже умовне поняття, я би пропонував нашим військовим взагалі закупити все найкраще, але є ще можливості нашого бюджету. Для мене позиція щодо використання коштів з міської скарбниці, завжди однакова, кошти мають витрачатись раціонально. Власне я тому і звернувся до військових з проханням дати детальний перелік необхідних їм речей і засобів, зараз наші спеціалісти точно визначають де і по якій ціні ми можемо це придбати, десь готові будемо просити підтримки у бізнесу. Одним словом - спочатку сформулюємо для себе чіткі завдання, проведемо розрахунки і тут уже, будемо бачити достатньо цих коштів, що були виділені, чи потрібно додати. Питання коштів має вивчатися детально, спершу кошторис, чіткі розрахунки, потім виділення коштів і суворий контроль за тим, чи ефективно ці кошти було витрачено. Є популісти, для яких головне в мікрофон якнайголосніше прокричати, як вони вболівають за військових, але я реаліст, мене не слова цікавлять, а справи. Якщо організовуємо територіальну оборону міста, давайте гідно це робити, щоб бійці тероборони могли якісно виконувати поставлені завдань».

Читати також