Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Рівняни відзначили 74-ту річницю закінчення битви за місто (ФОТО)

http://www.rv.gov.ua

Сьогодні 74-та річниця переможного закінчення битви за Рівне.

Друга світова стала важким випробовуванням для нашого міста. На військовому меморіалі кладовища «Дубенське» вшанували усіх, хто воював за країну та загинув під час Другої світової війни.

На жаль, живих визволителів Рівного немає, але є люди, які брали участь у боях за Україну. Серед них – 95-річний Олесандр Булатніков (на фото), який і розповів про жорстокі бої за звільнення нашої країни.

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко подякував ветеранам війни за мир, який вони вибороли: «74 роки минуло від того дня, але цей подвиг залишається великим джерелом патріотизму та наслідування для прийдешніх поколінь. Символічно, що серед нагороджених – іменинники, які у ці дні святкують свої Дні народження. Саме 2 лютого 95 років виповнюється ветерану Галині Прокопівні Сіренко, а Розалії Карлівні Довбні – 91».

Нагадаємо, у роки Другої світової Рівне на кілька років опинилося в епіцентрі воєнних подій.

Рівне і Луцьк були звільнені від нацистських загарбників у результаті рівненсько-луцької наступальної операції. 2 лютого 1944 року у Рівне з боями вступили частини 6, 112 та 121 стрілецької та 8 кавалерійської дивізій. У складі останньої мужньо бився ескадрон Тувинських добровольців. У боях за Рівне воїни виявили мужність і хоробрість. Велику допомогу їм надавали партизани та підпільники.

У цій битві ворог втратив лише вбитими понад 6 тисяч солдатів та офіцерів. Після запеклих боїв було зламано рубіж противника і звільнено Рівне. Внаслідок протистояння загинуло близько 1000 наших воїнів, що поховані на Дубенському цвинтарі та в міському парку імені Т.Шевченка.

За 2 роки ворожої окупації тут було знищено понад 100 тисяч людей військовополонених та мирних жителів.

Читати також